Зимові вудилища

Знайдено: 1 - 10 серед 10 товарів

Статті та тест-драйви

Підлідна ловля - популярний вид рибної ловлі в Україні. Спорядження для зимової риболовлі різноманітне. Одні рибалки люблять спостерігати за маленьким поплавком, схиляючись над лункою. Інші вважають за краще ловити рибу на живець або поставушки. Кожен вид зимової риболовлі вимагає наявності особливої вудки. Тому початківцям рибалкам-зимникам при купівлі зимових вудилищ треба мати чітке уявлення про те, яку рибу, де і яким методом вони ловитимуть. З практикою з'явиться бажання випробувати нові способи виведення риби. В каталозі нашого інтернет-магазину представлені доступні зимові вудки для будь-якої категорії зимової ловлі.

Як вибрати зимове вудилище?

Вудки для зимової риболовлі розрізняються між собою по функціональному призначенню і типу конструкції. Визначальною у виборі стає техніка зимової ловлі. Вудити рибу можна:

1. На блешню.

2. З поплавком.

3. Технікою прямовисного блесніння.

По конструкції зимові вудилища бувають:

1. Кобилками (без котушки).

2. Класичними (з рукояттю і котушкою).

3. Балалайками (Каплевидна форма вудки з об'єднаною рукояттю і котушкою).

4. Міні-спінінгами.

При купівлі звертайте увагу на:

1. Вагу. Невелика, щоб уникнути перенапруження руки від довгого тримання спорядження у висячому положенні.

2. Гнучкість. Хлист має бути пружнім і гнучким. Від цього залежить ефективність рибної ловлі.

3. Якість. Всі деталі мають бути ретельно оброблені, без патьоків клею.

4. Міцність. Велика риба вимагає певних зусиль при вивуджуванні, тому вудка повинна витримувати її вагу.

Раціональне застосування рибальських снастей збільшує шанси впіймати великий трофей.

Види вудилищ для зимової риболовлі

Взимку риба поводиться спокійно, їсть мало, частіше спить. Тому рибалкам-зимникам доводиться прибігати до різних хитрощів для її впіймання. Основні відмінності зимових вудок від літнього спорядження:

1. Невеликий розмір. Взимку немає необхідності в триметровому вудилищі, підійдуть короткі вудки, частіше нерозбірні. Можна зустріти і телескопічні, і штекерні вудилища.

2. Використовуються маленькі гачки і міні-блешні.

3. Котушки обробляються спеціальним мастилом, для коректної роботи на холоді. Бувають безінерційні і з клавішним гальмом.

4. Вудилища забезпечують кивками. Це дозволяє відстежувати навіть найтихіше клювання.

Зимова ловля вимагає додаткового устаткування. Знадобиться бур (для буріння лунок), зимовий намет і обігрівач (щоб не замерзнути), облаштування для перевірки товщини льоду і його міцності.

Розберемо детальніше види зимових вудилищ.

Мормишечні

Мормишечні вудки виготовляють в трьох варіантах: класичні, "балалайки" і "кобилки". Для активної ловлі застосовується "балалайка", де котушка і рукоять є єдиним цілим. Для любительської ловлі — варіант не підходить. Здійснювати підведення і "грати" з сильною амплітудою коливань мормишки впродовж 12-ти годин неможливо. Риба з часом починає реагувати на нерухому приманку, і саму вудку доводиться пристроювати на лід. Другим мінусом "балалайок" можна назвати необхідність "гри" голими руками, інакше ви не відчуєте всієї привабливості цього інструменту. Це робить неможливим застосування "балалайки" при температурі повітря нижче 25 градусів.

Широке поширення отримали вудки з рукояттю близько 10 см, обладнані ніжками і котушкою. Правильно збалансована вудка дозволяє зловити багато риби навіть в товстих рукавицях. "Кобилка" зручна, якщо ви ловите рибу на великій глибині, на вулиці мороз з сильними поривами вітру, коли доводиться часто міняти місце дислокації.

Для всіх конструкцій характерне використання ліски завтовшки від 0,06 до 0,14 мм, грузила і мормишки, яку прив'язують до поводка або на кінці.

Поплавочні

Поплавочні вудки використовуються для вивуджування карася, плітки і ляща. Головне правило: гнучкість і легкість вудилища. З ловлею на поплавок справляється звичайна "кобилка", її відрізняє наявність мотовильця, на яке намотується ліска. Якщо ви любите використовувати котушки, то придивіться до "балалайок". Нюанси:

1. Ліска має бути тонкою і якісною (до 0,1 мм). Сонливість риби сама по собі погано виявляється на клюванні, а використання товстої ліски лише посилить ситуацію.

2. Поплавок повинен чітко фіксувати клювання, бути яскравим. Розташовуватися в лунці на глибині 5-10 мм, інакше він вмерзатиме в крижану кірочку, що постійно утворюється на поверхні лунки.

3. Конструкція припускає наявність ніжок.

4. Кивок не потрібен, оскільки "грати" приманкою не треба.

Додатково знадобляться грузила.

Живцеві

Ловля на живець припускає наявність спеціальних снастей. Вудка складається з:

  • сигнальної пружини із спеціальним прапорцем;
  • кембрика для закріплення пружинки;
  • жердини;
  • осі для котушки;
  • гумової втулки.

Переважніше пінопластові котушки яскравих кольорів. Ліску краще використовувати темного кольору, вона помітніше на снігу. Товщина ліски складає 0,4 - 0,5 мм. Довжина ліски визначається глибиною водойми і має бути довша за глибину в передбачуваному місці ловлі приблизно на 5 метрів. Грузила використовують овальної форми, вагою до 15 грам. На нього кріплять поводок з трійником. Наживка повинна розташовуватися в 20 см від поверхні дна, при сильній течії можна опустити її нижче.

Є дві категорії живцевих вудилищ — жерлиці і живцовки. Перші використовують для впіймання великої хижої риби, другі застосовуються для вивуджування середніх розмірів окунів і ротану. Різноманітність жерлиць велика. Вони представлені на ринку рибальських товарів в різних комплектаціях, з ніжками і без, на вертикальній і горизонтальній платформі, перевертні, підлідні. Вудка-живцовка, в свою чергу, є однотипною конструкцією без наворотів.

Для течії

Вудилище для рибної ловлі на течії відрізняється від снастей для вудіння в стоячій воді. Складається з:

  • ніжок і хлиста;
  • кивка і оснащення;
  • вудильника з котушкою і ручкою;
  • грузила, щоб уникнути перевертання рукоятки.

Використовується монофільна ліска завтовшки від 0,18 до 0,25 мм. Монтаж можливий в трьох варіантах: вертоліт, петля Гарднера і інлайн. Є варіанти з годівницями (зимовий фідер) і грузилами. Залежно від ваги грузила змінюється тип ловлі (з потягом, на одному місці або "на покаток").

Поставушки

Поставушки призначені для пасивної ловлі на живець, який встановлюється під льодом. Спосіб придуманий передусім для ловлі щуки, оскільки вона в зимовий час особливо активна, але можна ловити і судака. Зимова вудка складається з:

1. Вудилища з ніжками і котушкою.

2. Хлиста.

3. Оснащення і кивка.

Для ловлі судака до кінця основної ліски треба прикріпити потрійний вертлюжок. Відведення з гачком кріпиться на середнє колечко, а до нижнього прив'язується мормишка. Щуку краще вивуджувати біля повалених дерев в місцях підвищеної рослинності. Минь активніше вночі, тому поставушки залишають на ніч в місцях, де він точно мешкає. Судаків ловлять в місцях з сильною течією і кам'янистим дном.

Метод не вимагає постійного стеження за снастями, хоча і не має сигналізатора клювання. Поставушки ставлять в перспективних точках, які досліджують заздалегідь, найчастіше на брівках. Що стосується техніки постановки, тут все просто:

1. Вибирайте місця недалеко від берега.

2. Перед зануренням виміріть глибину за допомогою грузила.

3. Уникайте місць з підвищеною рослинністю. Хижак може потягнути снасть і заплутатися.

4. Встановлюйте живець строго над дном.

Хижак, бачачи наживку, хапає її, а ліска вискакує з надрізу. Таким чином ліска не перешкоджає заковтуванню живця хижаком. При ловлі на поставушки не забудьте про багор, можуть попадатися дуже великі екземпляри.

Для блесніння

Вудка для прямовисного блесніння застосовується для ловлі хижої риби. Основні відмінності:

1. Жорстке вудилище завдовжки до 1 м. Додатковою перевагою стане наявність пропускних кілець.

2. Інерційна котушка з гальмом і великим барабаном.

3. Використовується ліска середньої товщини від 0,3 до 0,4 мм. Залежить від того, яких розмірів рибу ви збираєтеся ловити. Довжина не менше 20 метрів, краще - 30 метрів.

4. Приманка — вертикальні блешні, м'які рибки (воблери), балансири.

Основи техніки:

1. Різко змахніть кистю руки з вудилищем і опустіть її в початкове положення.

2. Між помахами витримуйте паузу в 5-20 секунд.

3. Якщо клювання немає після 10 таких помахів, то переходьте на іншу лунку.

Пам'ятайте про те, що краще вибирати рукоятку з неопрену або пінопласту, кілець мають бути мінімум 3 штуки, змінні вершини стануть перевагою.

Рейтинг ТОП-5 кращих зимових вудилищ 2021 року

Варіантів зимових вудилищ, представлених на ринку рибальських товарів, велика кількість. Для полегшення вибору ми склали рейтинг найпопулярніших вудилищ для підлідної риболовлі, грунтований на відгуках рибалок-зимників.

1. Rapala 90/GL230/2-С. Матеріал виготовлення — морозостійкий пластик. Котушка оснащена фіксатором розмотування і бейтраннером. Вудилище відрізняється підвищеною чутливістю і використовується для вудіння дрібної риби. Хлист реагує на будь-яке торкання ліски, тому новачки не відрізняють повноцінне клювання від відхилень. Але розуміння приходить з досвідом. Поширена модель, завдяки низькій вартості і простоті в використанні.

2. Teho Bumerang Special. Призначена для підлідної ловлі на великій глибині. Матеріал корпусу - морозостійкий композитний пластик, відрізняється пружністю, не деформується при сильних вигинах. Котушка - 50 мм, з прискореним змотуванням ліски. Оснащена облаштуванням самоподсічки, яке знаходиться трохи нижче кивка. Рибалки відмічають особливу динамічність спорядження і оригінальність конструкції. Недоліків в експлуатації не виявлено.

3. Lucky John C-Tech Perch (43см). Надійна вудка, здатна впоратися з дуже великою рибою. З нею можна експериментувати в рибній ловлі на вертикальні блешні і балансири. Коркова рукоятка оснащена двома графітовими кільцями, на них чіпляється котушка, її можна встановити в будь-якому місці. З недоліків: кріплення котушки може ослабнути.

4. Stinger ProFire 65m. Призначена для блесніння, відрізняється витривалістю. Телескопічна конструкція має робочу довжину 60,5 см, складається до 38 см, важить 59 грам. Підходить для ловлі дрібних чебаків, окунів, молодої щуки. Відноситься до класу бюджетних вудилищ, показує високу ефективність рибної ловлі незважаючи на використання дешевих котушок і лісок. Брати важкі котушки немає сенсу, вудилище може зламатися від динамічних навантажень у момент вивуджування риби.

5. Salmo PRO TROUT (60 см). Вудка призначена для ловлі хижаків. Відрізняється м'яким бланком і гнучкістю. Відмінно зарекомендувала себе в ловлі риби при дуже низьких температурах повітря. Довжина - 61 см, а вага — всього 35 грам. Підходить для вудіння риби вагою до 3-х кг. Поставляється в комплекті із захисним чохлом і пластиковим тубусом. На рукояті розташовані щільні кільця, що полегшують кріплення котушки. Оптимальне співвідношення ціни і якості.

Чому вигідно купити вудилище для зимової риболовлі в Topfishman.com.ua?

Наш інтернет магазин займається постачанням товарів для риболовлі і туризму, співпрацюючи з виробниками безпосередньо. Це дозволяє тримати рівень цін, забезпечуючи доступність товарів для покупців, гарантувати практичність і довговічність виробів. Замовляючи у нас, ви отримуєте:

1. Консультування в процесі вибору від досвідчених фахівців.

2. Можливість повернення або обміну товару відповідно до встановлених правил торгівлі.

3. Сповіщення про новинки, акції і знижки магазину.

4. Оперативну доставку по Києву і іншим містам України.

5. Гарантію на придбаваючі товари.

6. Можливість закупити все необхідне в одному місці не виходячи з дому.

Наші консультанти розбираються в усіх видах ловлі і допоможуть зібратися на риболовлю навіть новачкам. Вас приємно здивують низькі ціни і висока якість. Для здійснення купівлі перемістіть вибрані товари в кошик і перейдіть на сторінку замовлення.

Часті запитання про Зимові вудилища

🥇 Які Зимові вудилища найпопулярніші у 2020 році?

🥇 Які Зимові вудилища відносяться до преміум сегменту?