Тролінгові вудилища

Знайдено: 1 - 5 серед 5 товарів

Статті та тест-драйви

Тролінгові вудилища в Topfisfman

Тролінгове вудилище — рибальська снасть, орієнтована на ловою хижої риби на човні, що рухається по водоймі. Такий тип риболовлі називається тролінгом. Він припускає спеціальний спінінг і оснащення. При купівлі важливо враховувати такі чинники, як тип водойми (озеро, водосховище, море), вагу і вид приманок, кількість снастей, що закидаються, прозорість води.

Як відбувається ловля тролінгом

Тролінг припускає, що рибалка відстежуватиме глибину і відпустку приманки від човна. Приманка повинна рухатися в горизонті дна, зрідка трохи його зачіпаючи. Теоретично в цьому немає нічого складного, проте така риболовля вимагає певної навички. Перевага тролінгу — певна динамічність: при такій риболовлі вам навряд чи доведеться занудьгувати. Зазвичай під час ловлі використовується декілька вудилищ. Здобиччю можуть виступати щуки, окуні, судаки, соми і інші хижі риби. Ловля здійснюється на ділянках з невеликою глибиною (до шести метрів), на перекатах, руслових брівках заток-стариць, брівках протяжних ям.

Критерії вибору

Довжина

Канонічний варіант — вудилище, довжина якого складає від 1.9 до 2.4 метрів. Довші моделі використовуються рідко — в тих випадках, коли планується ловля з одного борту з використанням декількох вудилищ (тоді встановлюються моделі завдовжки до трьох метрів). Також довші вудилища потрібні при ловлі на водоймі з серйозними перепадами глибин. Якщо управління приманкою виявиться ускладненим, довга снасть дасть можливість миттєво відкоригувати глибину проводки. В інших випадках занадто довгі вудилища будуть просто незручні.

Лад

Лад безпосередньо пов'язаний з чутливістю. В більшості випадків при тролінгу краще всього себе показують вудилища зі швидким (F) і надшвидким (FF) ладом. В снастей зі швидким ладом згинається верхня третина, в надшвидких — верхня чверть довжини. Використання вудилищ з повільним і середнім ладом неприпустиме, оскільки з ними ви не зможете своєчасно реагувати на рухи приманки. Крім того, вам часто доведеться робити різкі підсічки, а витримувати їх можуть тільки вудилища зі швидким і надшвидким ладом.

Тест

Обов'язково звертайте увагу на тест, узгоджуючи його з вагою використовуваних приманок. Іншими словами, тест підбирається індивідуально (враховується водойма і риба, яка в нім водиться). Якщо ви плануєте застосовувати масивні глибинні воблери, варто віддати перевагу бланкам з тестом від 100 до 150 грамів. Чим сильнішою є течія, тим вищою має бути межа тесту. У випадку з мілководими річками (приклад — Ока) цілком можна обійтися і снастями з тестом близько 30. Важливий нюанс: чим більше тесту, тим менше буде чутливість вудки. Якщо ви тільки починаєте ловлю методом тролінгу, краще всього віддати перевагу вудилищу з тестом до 80.

Матеріал

Важливо, щоб конструкція поєднувала в собі високі якості міцності і хороші показники чутливості. Також варто звертати увагу на вагу (легким вудилищем орудувати істотно простіше). Серед трьох найбільш поширених матеріалів, що лежать в основі тролінгових вудилищ:

 • Скловолокно. Вудилища з нього відрізняються непоганими показниками міцності — але у поєднанні з низькою чутливістю. Вагомим недоліком є велика вага. Плюс — низька вартість.
 • Композит. Сучасніший варіант — вудилища з композитного матеріалу. Вони куди легше і чутливіше, ніж снасті із скловолокна. Ідеально підійдуть для початкуючих рибалок.
 • Вуглепластик. Це найбільш елітний варіант, орієнтований переважно на професійних рибалок. Серед переваг вудилищ з вуглепластика: відмінна чутливість, висока міцність.

Топ 5 кращих тролінгових вудилищ 2021 року

 • SHIMANO FORCEMASTER AX BOAT 270 ML (FMAXBT270ML2)

Лад і довжина цієї моделі такі, що з подібною снастю ви можете виловити трофейну рибу практично у будь-яких умовах. Перевагою виступає і цілком адекватна вартість. В основі конструкції лежить з'єднання карбону XT40 з Geofibre. Є присутніми пропускні кільця, що мають зроблені з алюмінію вставки і утримувач для котушки. Довжина — 2.7 метра, вага — 356 грамів, тест — до 120 грамів.

 • Salmo Power Stick Trolling Cast 2.4/HX 2405-240

Цей бланк має середньо-швидкий лад, зважаючи на що не зовсім ідеально відповідає вимогам тролінгу. Проте досвід говорить про те, що для більшості рибалок цього буде досить. Серед переваг: високі показники міцності і чутливості, здатність витримувати навантаження до негативних кутів. Тест складає від 50 до 100 грамів. Кільця типу Over Stick припускають вставку нижнього у верхнє. Є вкрай зручна рукоятка, виконана з неопрену.

 • Shimano EXAGE AX STC TROLLING 30

Штекерне вудилище з трьома секціями має довжину в 2.1 метра, є однією з кращих моделей свого класу. Вага конструкції досить солідна — 594 грамів — проте це навряд чи буде проблемою для досвідченого рибалки. Тестове навантаження на вигин доходить до показника в 30 LB. В комплектацію входить якісний тубус. У вигляді транспортування довжина складає всього 61 сантиметр, що істотно спрощує перевезення. Бланк виготовлений з графіту XT30, рукоять — з полімерних матеріалів (EVA). Є вісім пропускних кілець, що мають вставки SiС.

 • Savage Gear Trolling2

Ця модель орієнтована на професійних рибалок, плануючих займатися тролінгом в важких умовах. Конструкція відрізняється невеликою масою, оскільки в її основі лежить вуглеволокно. Кільця і утримувач котушки мають протикорозійне покриття (стійкі навіть до взаємодій з солоною водою). Довжина моделі — 2.13 метрів, тест — від 10 до 20 грамів. Для вудилища характерна висока чутливість і висока міцність на вигин.

 • Black Hole Powerstick Ii 240/100-250

Це вудилище відноситься до спеціалізованого типу: воно орієнтоване на ловлю особливо великих риб. Тест складає від 100 до 250 грамів, довжина в розкладеному вигляді — 240 сантиметрів. Рукоятка виготовлена з полімеру EVA. В комплектації є присутніми чохол і змінні вершини. Штекерна конструкція припускає три секції. Перевагами виступають невелика маса, швидкий лад, наявність подовженої рукоятки.

3 причини купити тролінгове вудилище в Topfishman

Уникаючи зайвої скромності, недоречної в поточних ринкових реаліях, загостримо увагу на перевагах конкретно нашого інтернет-магазину:

 • Ціноутворення. Ціни на вудилищі порівняно невисокі (як за мірками Києва, так і України в цілому), впевнитися в чому ви можете і самостійно.
 • Асортимент. В каталозі представлена безліч тролінгових вудилищ всіх типів. За рахунок зручної системи фільтрації ви миттєво можете відшукати цікавлячий товар (також можна орієнтуватися на відгуки покупців).
 • Контроль якості. У нас ви можете купити вудилище вищого рівня: ми пропонуємо продукцію тільки перевірених брендів, що зарекомендували себе на ринку.

Якщо ви хочете замовити тролінгове вудилище, оформіть заявку в режимі онлайн або зв'яжіться з нами по вказаному телефону. Будемо раді співпраці!

Часті запитання про Тролінгові вудилища

🥇 Які Тролінгові вудилища найпопулярніші у 2020 році?

🥇 Які Тролінгові вудилища відносяться до преміум сегменту?