Штекерні вудилища

Знайдено: 1 - 24 серед 43 товари

Статті та тест-драйви

Штекерні вудилища в Topfishman

Штекерне вудилище — рибальська снасть, конструкція якої припускає наявність декількох колін (секційних відділень), які сполучені штекерним методом. В такому випадку одне коліно вставляється в інше (у робочому стані) або секції відокремлені одна від одної (якщо вудилище розібране).

Переваги і особливості конструкції

Ловля на штекер має певні переваги перед іншими. Серед них:

 • Можливість рибалити в самих різних місцях (у тому числі важкодоступних). Конструкційні особливості і специфіка ловлі забезпечує можливість доставки приманки практично в будь-яке місце.
 • Забезпечується максимальна точність з точки зору управління оснащенням. Це обумовлено тим, що довжина оснащеної ліски приблизно дорівнює глибині в місці ловлі (плюс один метр).
 • Вудка і ліска надійним чином зчеплені, зважаючи на що снасть практично не провисає (це також спрощує контроль: поплавок майже не переміщається навіть у вітряну погоду).
 • Можна застосовувати тонкі ліски, орієнтовані на рідкісні види риби. Це стало можливим зважаючи на наявність в конструкції гумових амортизаційних елементів.
 • Рибалка, що використовує штекерне вудилище, практично не стикається з проблемою заплутування ліски. Також для вудки буде характерна висока чутливість («інформація» передається в руку краще, ніж при використанні телескопа).

Типи штекерних вудилищ

Виділяють три типи штекерних вудилищ: матчеві, фідерні і спінінгові. Їх відрізняють від махових і болонських вудок, відношуваних до телескопічного типу. Хоча іноді зустрічаються болонські вудки штекерного типу, бачити їх у продажі доводиться вкрай рідко. Опишемо всі три існуючі типи штекерних вудок детальніше.

Матчеві

Матч являє собою поплавкову снасть, забезпечуючу можливість робити великі закиди вудки. Штекер ідеально підходить для подібного вудилища, що дає можливість робити серйозні закиди при вкрай легкому оснащенні. Лад матчевої вудки припускає штекерне з'єднання колін вкупі з доповненням пропускними кільцями. У рукоятки зазвичай встановлений фіксатор для котушки.

Фідерні

Фідер — снасть, орієнтована на донний тип риболовлі. В оснащення незмінно входить годівниця, яка забезпечує можливість доставки підгодівлі в необхідне місце. В цьому принципова відмінність конструкції фідера від аналогів. Альтернативна назва цього типу конструкції — англійська донка (оскільки винайдена вона була саме в Англії). Лад подібних вудок припускає велику кількість кілець (до двадцяти штук). Кінчик відрізняється гнучкістю і чутливістю.

Спінінгові

Найчастіше на ринку зустрічаються саме штекерні вудилища спінінгового типу. Якщо ви плануєте робити великі закиди, не рекомендується віддавати перевагу моделям з жорстким ладом. Вудилища спінінгового типу диференціюються по числу колін (одна, два або три). Перші два типи підходять для всіх, а третій припускає орієнтацію на спортивну ловлю.

Як вибрати штекерне вудилище

Перед купівлею треба точно визначитися з типом устаткування, яке вам треба. Окрім ділення по типах (розібрано в тексті вище), снасті диференціюються по трьох класах:

 • Margin poles (на бланку буде написано margin). Подібні снасті орієнтовані на ловлю досить великих риб. Незважаючи на досить серйозні габарити, вага вудилищ порівняно невисока, зважаючи на що з ними легко управлятися. Це кращий варіант для риболовлі в тих місцях, де водяться коропи і інша риба масою більше трьох кілограмів.
 • Carp Poles. Орієнтовані спеціально на ловлю коропів, проте нерідко використовуються і для ловлі інших великих риб. Відмінна риса — велика довжина, що часом досягає 17 метрів. Стінки подібних штекерних вудилищ відрізняються великою товщиною, зважаючи на що вага також рідко буває маленькою. Тому використовуються вони переважно професійними рибалками і людьми з хорошою фізичною підготовкою. Устаткування підходить для ловлі риби вагою в 2–3 кілограма.
 • Match poles або roach poles. Спеціальні штекерні вудки, за допомогою яких можна ловити рибу середніх і малих розмірів. Довжина рідко перевищує 16 метрів. За допомогою таких вудилищ нерідко ловлять плітку і іншу білу рибу.

Топ-5 кращих штекерних вудилищ 2021 року

 • Salmo Blaster FEEDER 90 330

Модель чудово підходить для ловлі риби в стоячих водоймах і річках з середньою швидкістю течії і закидів на самі різні дистанції. В основі лежить міцний карбон з добавкою у вигляді вуглеводневого волокна IM7. Лад — середньо-швидкий: можна виводити рибу як на довгих, так і на малих дистанціях. Конструкція припускає три секції, що істотно спрощує перевезення. Є змінні квівертипи, що дозволяє настроїти функціонал відповідно до індивідуальної ситуації. Тест — до 90 грамів (тому можна ловити майже будь-яку рибу).

 • Maximus Work Horse X MSWHX24L

Оновлений варіант отримавшої велике поширення серії. Вудилище має специфічну структуру K-Guide System: його кільця розташували таким чином, щоб забезпечити рівномірний розподіл навантаження по бланку. Також конструкція припускає відвертання захлесту ліски і відмови снасті. Двоскладовий вугільний бланк посилений спеціальними нитками, відрізняється міцністю і надійністю. Тест — 3–15 грамів, довжина — 2.4 метра.

 • Pontoon-21 GAD GANCHO GAN702LLF

Відмінний спінінг, який ідеально підійде для тих, що бажають спробувати ловлю джигом новачків. Довжина складає всього 213 сантиметрів, є зручна рукоятка із спеціальним покриттям. Тип ладу — швидкий, чутливість — дуже висока, тест — від 3 до 8 грамів. Є спеціальний утримувач для монтажу котушки. В основі конструкції лежить якісний карбон.

 • St.Croix Legend Elite LES70MF2

Частіше за все штекерні вудилища використовуються для риболовлі методом твічинга. Відмінним варіантом буде ця модель, довжина якої складає 213 сантиметрів, а вага — 105 грамів. Тест — 5.3 до 17.7 грамів, притому тест по лісці — 2.7–5.4 кілограма. Бланк виготовлений з міцного вуглецевого волокна, має швидкий лад. Перевага — близьке до ідеального балансування.

 • Black Hole Bass Mania S-752 EVA

Майже ідеальний з точки зору співвідношення вартості і якості варіант, що має велике число переваг: для нього характерні надшвидкий лад, висока міцність, наявність зручної рукоятки. Довжина — всього 225 сантиметрів, вага — 128 грамів, тест — 5–18 грамів. З таким вудилищем можна рибалити як з берега, так з човна.

Чому вигідно придбати штекерне вудилище у нас

Серед переваг нашого інтернет-магазину, що пропонує купити рибальські снасті в Україні:

 • Ціни. Вартість порівняно невисока (порівняйте з середніми цінами по Києву): у нас ви можете замовити рибальські снасті дійсно недорого.
 • Асортимент. В каталозі представлена безліч штекерних вудилищ всіх класів і типів.
 • Якість. Ми ретельно підбираємо продукцію: представлені тільки якісні товари від брендів, що зарекомендували себе на ринку (свідоцтвом чому являється безліч позитивних відгуків).

Будемо ради співпраці!

Часті запитання про Штекерні вудилища

🥇 Які Штекерні вудилища найпопулярніші у 2020 році?