Матчеві вудилища

Знайдено: 1 - 24 серед 33 товари
Матчеві вудилища: відгуки покупців
Рейтинг: 5 із 5 на основі 1 відгуків
Мінімальна ціна товару: 263 грн
Максимальна ціна товару: 3951 грн
Кількість товарів в категорії: 39

Статті та тест-драйви

Матчеві вудилища в Topfishman

Зручна і функціональна вудка для рибалки – все одно, що рушниця для мисливця. Від цього інструменту багато в чому залежить успіх риболовлі. На ринку товарів для активного відпочинку ви знайдете безліч варіантів – вибрати комфортне вудилище для конкретного виду ловлі стає все складніше. До числа популярних різновидів вудок належать матчеві вудилища – цей тип снастей добре відомий досвідченим рибалкам.

Із статті ви дізнаєтеся, як правильно вибирати матчеві вудилища, як ними користуватися, і чим цей вид вудок відрізняється від інших.

Особливості і переваги матчевих вудилищ

Рибальські снасті матчевого типу застосовуються для глибоководної ловлі риби в стоячій, рідше в проточній воді. Такі вироби частіше застосовують досвідчені рибалки – новачкам непросто вибрати модель з потрібними параметрами. Наживку закидають через спину: такий спосіб вимагає певних навичок. Крім того, важливу роль в закиді грає якісна котушка.

Матчева конструкція винайдена в Англії. Її інша назва – болонська. В Україні і інших країнах на пострадянській території такою снастю стали активно користуватися лише впродовж декількох останніх десятиліть. Основна перевага вудки – можливість ловлі на великій відстані від берега без човна. Можна прицільно відправити поплавок, можна на 40-60 м в підгодовану зону. Щоб оснащення не заплутувалося, а сама риболовля була комфортною і результативною, вудку треба правильно зібрати. У цій справі немає дрібниць – успіх залежить від всіх елементів оснащення без виключення.

Перерахуємо основні переваги матчевої вудки:

 • це універсальне знаряддя рибної ловлі – вона сполучає в собі можливості махових конструкцій і фідерів;
 • ефективні там, де риба занадто обережна, полохлива, не йде близько до берега і бере виключно на тонке оснащення;
 • великий вибір моделей – інструменти бувають секційними і телескопічними, з інерційними і безінерційними котушками;
 • компактні габарити – за бажання вудку можна застосовувати для ловлі не лише на далекі, але і на короткі дистанції, а також для вудіння з човна;
 • невелика вага у поєднанні з надійністю і стійкістю до навантажень.

Вудилище матчевої снасті виконане у вигляді штекерного бланка, складаючого з декількох колін. Є пропускні кільця, які розташовуються на кожному з колін і кріпляться до основи на високих лапках. На кінцевій частині знаходиться декілька додаткових мобільних кілець, призначених для рівномірного розподілу навантаження при вивуджуванні.

Сучасні вудки матчевого типу виготовляються з високоміцних композитних матеріалів і мають довжину 3-6 м. Довжини в 4 м (найбільш популярний розмір у рибалок) цілком вистачає, щоб закинути приманку на 40-60 м.

Є три різновиди матчевих вудилищ:

 1. Класичні. Суперлегка конструкція – вага тесту (приманки) до 10 г.
 2. Універсальні. Вага тесту до 25 г.
 3. Посилені. Застосовуються для ловлі коропів. Тест – до 30 г.
 4. Потужні подовжені. Тест – до 40 г (використовуються для ловлі відносно великої риби).

Максимальна вага здобичі для такої вудки – близько 3 кг, проте вироби з міцних матеріалів можуть витримати і більшу здобич.

Як вибрати матчеве вудилище

Універсальної вудки на всі випадки життя не буває, тому рибалки із стажем з такою ретельністю підходять до вибору знаряддя. Вибір моделі залежить від об'єктивних чинників – способу лову, місцевих умов, об'єкту полювання, дальності закиду і пори року.

Існують універсальні критерії, на які варто звертати увагу в першу чергу:

 • Лад. Це параметр, що визначає гнучкість або жорсткість вудки. З гнучкими вудилищами рибалка добре відчуває гру приманки і риби. Жорсткі інструменти застосовуються для великої здобичі.
 • Габарити. Як правило, чим довше вудка, тим на більшу відстань можна закинути приманку.
 • Кільця. Від їх міцності багато в чому залежить, яке навантаження витримає ліска і сама вудка.
 • Котушка. Для матчевої вудки більше підходить безінерційна котушка – далі в статті ми розберемо, чому.
 • Матеріал виготовлення. Вудилища бувають графітними (це найлегший матеріал і найдорожчий), композитними (оптимальний варіант за ціною і вагою), склопластиковими.

Лад матчевих вудок відрізняється різноманітністю. Швидкий лад на жорсткій основі – такі знаряддя оснащуються важкими поплавками для далеких закидів. Для ловлі в проточній воді застосовують м'які вудилища зі швидким ладом. Повільний лад буває як на жорстких, так і на м'яких вудилищах. Останній тип вудок застосовується для виведення великої риби.

Матеріал палиці для вудки має важливе значення:

 • Композит. Відрізняється якістю і доступною ціною. До композитних складів нерідко додають скловолокно або вуглепластик, що збільшує показники міцності і забезпечує максимальну дальність закиду.
 • Скловолокно. Найбільш популярний матеріал – недорогий, в міру гнучкий, не вимагає особливого догляду. Є і недоліки – велика вага і недостатня чутливість.
 • Карбон. Максимальна міцність і висока чутливість. Їх мінус – висока ціна, крихкість і необхідність в дбайливій експлуатації.

Вага вудки – ключовий параметр вибору. Легкі палиці хороші в застосуванні, проте з урахуванням їх крихкості і високої вартості не рекомендуються новачкам. Важкі обходяться дешевше, але вимагають певних навичок від рибалки. Таким чином, для більшості користувачів універсальним варіантом будуть середні по вазі вироби.

Що стосується котушки, то початкуючим спінінгістам варто вибирати безінерційний механізм – він простіший у використанні і забезпечує простий закид. Значення має міцність фіксації котушки.

Ловля на матчеві вудки

Ловля риби з вудилищем матчевого типу вимагає дотримання ряду правил:

 1. Правильно вибирайте місце для ловлі. Заздалегідь замішайте прикорм – поки він настоюється, зберіть снасть і переконайтеся, що всі елементи зафіксовані максимально міцно.
 2. Відрегулюйте фрикціон – закиньте снасть, натягніть ліску, щоб кінчик опустився у воду і потопив монофіт. Так оснащення буде захищене від впливу вітру і хвиль.
 3. Не використовуйте багато грузил. Чим їх менше, тим стабільніше робота вудки. Збільшувати вагу можна після того, як ви повністю освоїте техніку лову.
 4. Щоб визначитися з глибиною, зробіть декілька пробних закидів.
 5. Закидайте приманку з таким розрахунком, щоб вона виявилася на 5-10 м далі за точку прикорму, щоб не злякати рибу.
 6. Перш ніж піднімати вудку, потягніть трохи ліску пальцем, щоб переконатися, що вона без зусиль пройде через кільце. Щоб снасть не заплуталася після закиду, пальцями злегка гальмуйте хід ліски.

Вибираючи місце, уникайте кущів і дерев, щоб виключити заплутування вудки.

Рейтинг топ-5 кращих матчевих вудилищ 2021 року

Пропонуємо вашій увазі рейтинг кращих моделей 2021 року:

 1. EOS Genesis Match. Хороший варіант для початкуючих рибалок, що вирішили освоїти метод матчевої ловлі. У цих виробів доступна ціна, висока якість складання і фурнітури, бездоганні експлуатаційні характеристики. Збалансований карбоновий бланк з м'яким ладом дозволяє виконувати далекі закиди з тестом до 20 г і вивуджувати велику рибу в стоячих водоймах і в річках. Збільшений діаметр першого кільця зменшує тертя ліски під час закиду, що сприяє дальності кидка.
 2. MaximusMantra. Хіт сезону з великою кількістю хвалебних відгуків. Відмінна збірка, комфортне використання і рівномірний розподіл ваги за рахунок оригінального розміщення пропускних кілець. Матеріал виготовлення – графіт, що забезпечує виробу легку вагу. Застосовується для ловлі з відстані 30 м.
 3. Daiwa Aqualite – далекобійна легка модель зі швидким ладом і високою потужністю. Підходить як для любительської риболовлі, так і для спортивної ловлі. Модифікація завдовжки 4,2 м використовується для закиду на далеку дистанцію на 40-50 м. Оснащення вудилища ідеальне – легкі кільця зі вставками, міцний котушкотримач, ергономічна коркова рукоять.
 4. MiloHelios. Серія вудилищ від компанії Milo, що спеціалізується на випуску виробів для спортивної риболовлі. Виконані з графіту, на якому є спеціальні зарубки для міцного і надійного хвата. Розрахована на десятки років регулярного застосування. Єдиний недолік цієї чудо-удочки – висока ціна.
 5. SensasTitan. Призначається для коропової ловлі. Потужна палиця з підвищеними показниками жорсткості. Гарантує миттєві підсічки. Застосовується для ловлі в затоках, озерах і річках. Тест – до 30 г, довжина закиду – до 40 м. Міцні кільця, надійний котушкотримач, зручні елементи оснащення.

Чому вигідно купити матчеве вудилище в Topfishman.com.ua

В інтернет-магазині Topfishman – завжди широкий вибір матчевих вудилищ для любительської і спортивної риболовлі. Ви можете замовити і купити товари онлайн або подзвонити по вказаних на сайті номерах. Менеджери дадуть відповідь на всі питання про ціни, терміни і умови доставки купівлі, варіанти оплати.

Переваги замовлення в Topfishman.com.ua:

 • великий каталог з детальними характеристиками кожного товару;
 • оперативна доставка;
 • професійна підтримка консультантів;
 • тільки якісні товари від перевірених виробників;
 • обов'язкова гарантія від виготівника.

Товари поставляються в повній комплектації з інструкцією по застосуванню.

Вибирайте моделі вудок, котушки, додаткове оснащення і іншу продукцію для активного відпочинку на спеціалізованому майданчику.

Часті запитання про Матчеві вудилища

🥈 Які Матчеві вудилища найдешевші?

🥇 Які Матчеві вудилища найпопулярніші у 2020 році?

🥇 Які Матчеві вудилища відносяться до преміум сегменту?