Махові вудилища

Знайдено: 1 - 24 серед 102 товари

Статті та тест-драйви

Махові вудилища в Topfishman

Махове вудилище — проста рибальська снасть, являюча собою телескопічний бланк. Вудка такого типу припускає ловлю на коротких і середніх дистанціях (можлива риболовля на водоймах із стоячою водою і в річках з течією). Закид робиться широким маховим рухом (саме це забезпечило снасть характерною назвою).

Махове вудилище: критерії вибору

Лад

Один з головних критеріїв — лад, який повинен відповідати тій рибі, яку ви маєте намір виловити:

 • Плітка, єлець, густера і уклейка припускають використання вудки швидкого або середньо-швидкого ладу.
 • Якщо об'єктами вашого рибальського інтересу виступають карасі, лящі, підусти або червонопірки, віддайте перевагу вудці середнього ладу.
 • Для впіймання великої риби знадобляться вудилища повільного ладу, оскільки саме такі снасті забезпечують можливість рівномірного розподілу навантаження по всій конструкції. З такою вудкою ви зумієте впіймати амура, товстолобик або коропа.

Довжина

Габарити махових вудок варіюють в широкому діапазоні: діапазон — від півтора до дванадцяти метрів довжини. Однозначну пораду тут дати важко: все залежить від того, для чого вам потрібно вудилище. Наприклад, спортсмени на змаганнях використовують снасті завдовжки близько п'яти метрів. Проте звичайним рибалкам краще звернути увагу на моделі завдовжки від п'яти до дев'яти метрів (канон — від шести до семи). Для вудилища завдовжки в шість метрів дистанція ловлі дорівнюватиме дев'яти метрам, для вудилища завдовжки в шість метрів — 11 метрам. У випадку з 8-метровими моделями — 13 метрів, у випадку 9-метровими — 14 метрів. Окремо варто обумовити моделі завдовжки від десяти до 13 метрів: вони дозволяють здійснювати ловлю на відстані від 15 до 21 метра, проте досвід говорить про те, що на таких дистанціях куди краще показують себе болонські і матчеві вудки (також присутні в каталозі нашого магазину).

При купівлі обов'язково варто звертати увагу на довжину колін: чим вона більша, тим менше буде стикових; тобто тим легшою і зручнішою буде снасть. Важливий нюанс: вирушаючи ловити рибу, бажано брати з собою декілька вудилищ різних габаритів (наприклад, 5 -, 7 - і 9-метрове).

Клас

Виділяють чотири класи махових вудилищ:

 • Уклейні. Відрізняються малою вагою і невеликими габаритами (довжина — від 1.5 до 5 метрів), а також швидким ладом. Орієнтовані на ловлю дрібної риби. Бланки цих вудилищ характеризуються високою жорсткістю і мають в конструкції довгий і м'який кінчик («китовий вус»), що забезпечує амортизацію ривків.
 • Олраунд. Найбільш поширений і універсальний тип: вудилища цього класу підходять для ловлі більшості видів риби. Характерні риси: середньо-швидкий лад (зрідка — середній), невелика вага. Подібні снасті чудово підходять для новачків, оскільки досить міцні і притому прості у використанні (навіть при вітряній погоді впоратися з таким вудилищем буде нескладно).
 • Довгий мах. Характерна риса — довжина, складаюча від 8 до 12 метрів. Відповідно, закидати їх треба з певною обережністю (особливо при вітряній погоді), оскільки їх конструкція може не витримати великого навантаження і просто репнути. Особливу увагу треба приділити вибору поплавка, який не має бути занадто важким (оскільки подібне перенавантаження також загрожує поломкою).
 • Спортивні. Спеціальний тип, цікавий спортсменам-рибалкам. Спортивні снасті виготовляються переважно з високомодульного графіту, мають дуже малу вагу і забезпечують можливість з високою швидкістю ловити великі кількості риби. Бланки відрізняються жорсткістю, тип ладу — швидкий. Такі моделі не рекомендується придбавати початкуючим рибалкам, оскільки безграмотне поводження з снастями напевно приведе до поломки.

Матеріал

 • Склопластик. Дуже рідко використовується як основа для махових вудилищ, оскільки відрізняється досить великою масою. Якщо ви все-таки хочете віддати перевагу саме моделі із склопластика, придбавайте вудилище завдовжки до чотирьох метрів. Подібний варіант актуальний у тому випадку, якщо ви не хочете витрачати на купівлю велику кількість засобів. Вагома перевага вудилищ з цього матеріалу — хороші показники міцності, що дозволяють не переживати з приводу транспортування. Не буде потрібно і занадто дбайливе поводження з снастями.
 • Композит. Композитний матеріал — поєднання карбону і склопластика з деякою кількістю добавок, що покращують властивості конструкції. З точки зору ваги істотно виграють у склопластикових моделей (тобто важать куди менше), також відрізняються високими показниками міцності. Вартість — середня: дешевше за карбон, але дорожче за склопластик. Оптимальний варіант для початківців, що бажають випробувати свої сили в риболовлі.
 • Карбон. Вуглепластик — найбільш відповідний для виготовлення махового вудилища матеріал, що поєднує в собі малу вагу і цілком пристойні показники міцності. Якщо ви хочете придбати снасть завдовжки більше вісьми метрів, рекомендується віддавати перевагу саме карбоновим моделям. До числа їх переваг належать хороший лад, зручність в користуванні (легко закидати приманку). З обережністю варто відноситися до моделей з високомодульного графіту, який являється досить крихким.

Вершини

Махові вудилища можуть бути обладнані трьома видами вершин:

 • Цілісна армована. Являє собою цілісний хлист, який зсередини посилений дротом. Відмінні риси — гнучкість і еластичність, що забезпечують можливість загасити ривок риби. Також такі вершини дозволяють відмінно підсікати.
 • Порожниста. Спрощуючи, можна сказати, що це просто ще одне коліно бланка — але менших габаритів. Порожнисті вершини відрізняються жорсткістю, зважаючи на що не можуть не припускати використання тонких оснащень. Нерідко застосовуються для установки зроблених з гуми елементів амортизації.
 • Гібридна. В такому разі частина знизу є порожнистою, а кінчик — цілісним хлистом. За рахунок наявності жорсткої частини забезпечується можливість якісної підсічки, за рахунок еластичної — амортизація. Чим тоншою буде така вершина, тим кращими амортизуючими якостями вона володітиме. Тонкий кінчик забезпечує можливість закидати тонкі оснащення.

Топ 5 кращих махових вудилищ

SHIMANO CATANA EX TE 2-600 (CATEXTE260)

Досить солідна модель, ідеально відповідна для риболовлі на березі. Поєднує в собі легкість і жорсткість, у вигляді транспортування має в довжину всього 1.35 метра (у звичайному — 5.9 метрів). Тестовий діапазон — від 2 до 8 грамів, зважаючи на що можна використовувати найрізноманітніші оснащення. Забезпечується ефективне гасіння ривків риби. Вудилище можна назвати легким: маса складає 205 грамів. Важливий нюанс: до тонкої вершини важливо грамотно підібрати коннектор відповідних габаритів.

GStream PICADO POLE 5 м

Ця модель з'явилася на ринку нещодавно — у 19-му році. Довжина складає п'ять метрів, в основі лежить високомодульний карбон, що обумовлює поєднання легкості і міцності. При цьому маса складає всього 165 грамів, а сама вудка забезпечує відмінне балансування і керованість на всіх етапах — від закиду до виведення. Телескопічна конструкція вкрай надійна зважаючи на наявність підсилювачів в місцях стикування секцій. В комплект входить хороший тканинний чохол.

Daiwa Compass Mobile Telepole 500

Довжина також складає п'ять метрів. Телескопічна конструкція припускає п'ятнадцять секцій, які виготовлені з міцного і легкого вуглеволокна. Вага складає 220 грамів, зважаючи на що користуватися вудкою може фактично будь-яка людина. Її нескладно транспортувати, оскільки в згорнутому вигляді її довжина — 40 сантиметрів. Також варто відмітити можливість гранично ефективно гасити ривки і простоту закиду.

Sabaneev Master Pole 600

Відмінний варіант для новачків: це цілком класичне махове вудилище, довжина якого складає 6 метрів. В основі лежать якісні матеріали, що забезпечують надійність і масу в 272 грами. Це вудка телескопічного типу, що має шість зроблених з вуглецевого волокна секцій. Бланк виготовлений з композитного матеріалу з великим відсотковим вмістом карбону. Модель характеризується відмінним балансуванням.

Salmo Sniper POLE MEDIUM (5305-400)

Якісний бюджетний варіант — зроблена з композитного матеріалу вудка телескопічного типу здатна витримати серйозні навантаження. Модель дуже зручна у використанні (рукоятка має протиковзке покриття), відрізняється невеликими габаритами (чотири метри в довжину в робочому стані, 1.15 — у транспортуванні). Тест — від 2 до 15 грамів.

3 причини купити махове вудилище в Topfishman

Уникаючи зайвої скромності, в якості висновку перерахуємо декілька переваг нашого інтернет-магазину рибальських снастей в Україні:

 • Ціноутворення. Ціни на товари порівняно невисокі: ми орієнтуємося на широку аудиторію, а не на рідкісних і випадкових клієнтів (можете порівняти з середніми цінами по Києву).
 • Варіативна. В каталозі представлена колосальна кількість найрізноманітніших махових вудилищ всіх існуючих типів. Ми пропонуємо продукцію високої якості, свідоцтвом чому численні позитивні відгуки клієнтів.
 • Оперативність. Доставка відбувається в мінімальні терміни: ми уникаємо затримок і запізнень.

Щоб купити вудилище, оформіть заявку в режимі онлайн. Також ви можете замовити товар по вказаному телефону. Будемо раді співпраці!

Часті запитання про Махові вудилища