Кастингові вудилища

Знайдено: 1 - 13 серед 13 товарів

Статті та тест-драйви

Кастингові вудилища в Topfishman

Кастингове вудилище — особливий тип рибальських снастей, припускаючий поєднання з мультиплікаторною котушкою. Як приманки використовують звичайні — властиві звичайному спінінгу. Проте кастинг характеризується декількома перевагами, що дає більший простір і робить риболовлю цікавішою. Одна з відмінних рис — невелика маса, інша перевага — високий рівень чутливості до клювання (що забезпечує можливість здійснення точних і важких підсічок). Також снасть незмінно оснащується опорною точкою (для великого пальця), забезпечуючу надійну фіксацію в руці.

Відмінності кастингу від класичного спінінга

 • Рукоятка відрізняється нетрадиційною формою: є невеликий виступ, візуально схожий з курком рушниці (тому його частенько називають «курковим»). Така конструкційна особливість покращує керованість: обхоплювати снасть і утримувати її в руці стає істотно простіше.
 • Кастинговий спінінг незмінно направляють дротяними кільцями догори — неначе звичайний спінінг перевернутий. Це забезпечує можливість контролювати ведення приманки і оперативно реагувати на миттєво відчуваюче при торканні ліски клювання.
 • Оскільки передбачається використання спільно з мультиплікаторною котушкою, утримувач котушки фіксується у верхній частині.
 • Візуально кастинг виглядає куди менш габаритним, ніж звичайний спінінг; це забезпечується за рахунок полегшення бланка і ручки, а також скорочення довжини снасті.

Як відбувається закид: декілька варіантів

Кастингове вудилище відрізняється від звичайного тим, що закид ним треба виконувати плавно — швидко, але не занадто хльостко. В ролі приманки може виступати блешня або твістер на джиг-головці, проте тут варіантів дуже багато. Маса приманки зазвичай дорівнює приблизно двом третинам від ваги вудилища.

Професіонали радять починати ловлю бічним закидом. Існує і альтернативний варіант — закид через спину; проте для нього треба мати певні навички. При такому типі кидка має значення розмах вудилища; також воно має бути гранично завантажене. Роблячи такий закид, треба поступово знижувати швидкість розмаху, а під кінець зняти великий палець з шпулі котушки.

Кастингове вудилище: поради щодо вибору

Вибір снасті треба здійснювати з оглядкою на спосіб лову. У більшості випадків кастингове вудилище застосовується для джига і твічинга. Розглянемо кожного з варіантів і дамо конкретні поради — уточнимо нюанси, які треба враховувати при купівлі.

Конструкційний тип

Виділяють три найбільш поширених типи кастингових вудилищ:

 • Телескопічні. На ринку зустрічаються досить рідко, оскільки відрізняються невеликим рівнем гнучкості, не особливо хорошою чутливістю, невисокою міцністю. Проте перевагою є малі габарити і низька вартість.
 • Штекерні. Найчастіше бувають двохколінними. Це найбільш поширений тип вудилищ, що забезпечує хороші кидкові показники і високий рівень чутливості.
 • Односкладні. Монолітні конструкції, що є вкрай легкими або дуже важкими. В першому випадку можна говорити про високу чутливість і низьку міцність, в другому — про низьку чутливість і високу міцність. Зустрічаються досить рідко.

Вудилище для джига

Джиг належить до числа найбільш поширених способів лову спінінгом. Це вкрай ефективна і в той же час проста з точки зору методу риболовля, що дає хороші результати у будь-яку пору року (особливо взимку). Відповідне вудилище має бути високошвидкісним і таким, що дає можливість миттєво визначати момент, в який треба підсікати. Також бажано, щоб снасть давала можливість робити закид на великі відстані без яких-небудь втрат з точки зору якості підсічки. При виборі враховуйте, яким конкретно способом ви рибалитимете — з човна або берега, на глибині або на мілководді. Орієнтовані на джиг спінінги диференціюються за багатьма характеристиками:

 • Довжина. Оптимальна довжина для ловлі з берега — від 210 до 270 сантиметрів, для ловлі з човна — від 180 до 210 сантиметрів. Довші вудилища застосовуються лише при необхідності далеко закидати приманку, проте подібний закид здатний виконувати тільки по-справжньому досвідчений рибалка.
 • Матеріал. Один з ключових критеріїв, оскільки саме від матеріалу залежить вага і міцність конструкції. Зазвичай вудилища виготовляються з синтетичних матеріалів: скловолокна (склопластика), вуглепластика або композитного матеріалу (у його складі зазвичай є присутніми скловолокно і графіт). В першому випадку в якості переваг можна виділити високі показники міцності і низьку вартість, а також помірну гнучкість; В числі недоліків — погану чутливість і велику вагу. Виготовлені з вуглепластика вудилища відрізняються невеликою масою, є гнучкими і дуже чутливими, проте дорого коштують. Виготовлені з композиту снасті є чимось середнім: вони порівняно недорого коштують, проте характеризуються досить високою чутливістю і середньою вагою.
 • Тест. Умовно кастинги диференціюються по чотирьох групах залежно від тесту. Перший варіант — від 2 до 7 грамів: вони дозволяють закидати приманку вагою до 6 грамів на відстань до 20 сантиметрів. Другий варіант — від 5 до 15 грамів (лайт-медіум), третій — до 30 грамів (медіум); саме такі спінінги мають найбільший попит. Також окремо виділяють важкі (хеви) спінінги, орієнтовані на ловлю з використанням великих і важких приманок; вони будуть корисні для підсічки особливо великих риб.
 • Лад. Цей параметр відбиває рівень вигину певної частини під впливом навантаження. Виділяють три типи спінінгів: швидкого, середнього і повільного ладу. В першому випадку згинається лише верхня третина, в другому — вигин проходить у верхній половині, в третьому — рівномірно по всій довжині. Також іноді виділяють середньо-швидкий лад, проте на ринку вудилища цього типу зустрічаються рідко.
 • Котушка. Існує два класичні типи котушок: інерційні і безінерційні. Перші нехитрі в конструкційному плані, прості у використанні. Другі здатні забезпечити зупинку зворотнього ходу ліски, мають велику шпилю і виготовляються з особливо міцних матеріалів. Зазвичай кастинг припускає використання мультиплікаторної котушки, для якої характерна висока швидкість намотування і можливість відчувати клювання при торканні пальцем (тому орієнтуватися ви можете не лише на візуальне сприйняття, але і на тактильні відчуття).

Вудилище для твічинга

Інший поширений метод риболовлі — твічинг, орієнтований на ловлю хижих риб (наприклад, окунів і щук). У такому разі використовуються переважно зроблені з полімерних матеріалів наживки, які імітують дрібну здобич. За рахунок спеціальної конструкції спінінга забезпечується «пожвавлення» (рух) цих наживок. Вони можуть рухатися по-різному і у різних напрямах.

Спінінг у такому разі повинен забезпечувати граничну швидкість руху наживки у воді (інакше імітація не буде вдалою). Також треба, щоб воблер занурювався досить глибоко, а снасті і приманка відповідали один одному по масі і габаритам. Варто враховувати швидкість течії вод. Довжина вудилища зазвичай складає від двох до двох з половиною метрів, а розмір котушки повинен складати до 2000. Також важливо придбавати якісну ліску (наприклад, плетінку), яка відрізняється високою міцністю.

Кращі кастингові вудилища 2021 року: топ 5

Black Hole ONES S-672mh

Якісний кастинговий спінінг, здатний витримувати серйозні навантаження. Останнє забезпечується матеріалом, що лежить в основі конструкції — високомодульним карбоном, поєднуючим в собі міцність і невелику масу (а також забезпечуючим відмінну чутливість). Технічні характеристики можна назвати оптимальними: 201 см довжини, тест в діапазоні від п'яти до двадцяти восьми грамів, навантаження по лісці — від 7 до 11 кілограмів. У поєднанні з порівняно невисокою вартістю це робить модель вкрай привабливою. Єдиний недолік, на який можна звернути увагу — обважування, якість якого викликає деякі сумніви.

Graphiteleader Tiro Prototype GOTPS - 762l - T

Ця модель відноситься до преміум-класу і орієнтована на професійних рибалок, які вважають за краще придбавати снасті вищого рівня. Вудилище припускає ловлю джигом. Його довжина складає 229 сантиметрів, а тестове навантаження — від 1 до 12 грамів. Тому це ідеальний варіант для любителів «легкої» риболовлі. У нерозгорненому конструкція має довжину всього в 122 сантиметри, а вага вудки дорівнює 95 грамам. Матеріал, що лежить в основі — високомодульний графіт. Рукоятка виготовлена з міцного пластика EVA. Варто відмітити незвичайний дизайн: вудилище відмінно показує себе не лише в практичному, але і в естетичному відношенні. Пропускні кільця припускають виготовлену з титанового сплаву рамку і можливість відвертання захльостування ліски при закиді. Також не можна не відмітити високу чутливість і хороший чохол.

ZEMEX Spider Pro 270 5-28g fast

Подібне кастингове вудилище припускає джиг, здійснюючий з берега. Відмінна риса — велика довжина, що становить 2.7 метра. Вага — 142 грами, тест — від 5 до 28 грамів. Вудка цієї моделі ідеально підходить для риболовлі на річках і озерах. Вудилище досить легко транспортувати, оскільки в згорнутому стані воно має довжину близько 1.4 метра. Бланк припускає наявність рознесеної рукоятки, зробленої з пластика EVA. Вагома перевага — можливість вкрай точного закиду приманки. Можна використовувати обертаючі блешні, великі кренки, воблери для глибоководного занурення. При всіх перевагах модель відрізняється порівняно невисокою вартістю і має вражаючий і стильний дизайн.

St.Croix Legend Elite LES70MF2

Дорога модель, орієнтована переважно на твічинг. Довжина складає 213 сантиметрів, вага — 105 грамів. Тест — від 5.3 до 17.7 грамів. Бланк виготовлений з вуглецевого волокна SC-V, що забезпечує швидкий лад. Модель оснащена надійним утримувачем котушки Fuji, а пропускні кільця зроблені з карбіду кремнію SiC. Вудилище відмінно лежить в руці за рахунок коркової рукоятки. Серед очевидних переваг: близьке до ідеальної балансування, відмінна чутливість, можливість робити далекий закид. Єдиний мінус — висока вартість.

SHIMANO FORCEMASTER AX BOAT 270 ML (FMAXBT270ML2)

Вагома перевага моделі — поєднання демократичної ціни з високою якістю. Серед переваг: легкий бланк, високі характеристики міцності, можливість використання найрізноманітніших приманок. Полегшення бланка було досягнуте за рахунок використання двох матеріалів — карбону XT40 і Geofibre. Довжина — 2.7 метрів, вага вудилища — 356 грамів, тест — 120 грамів. Чудово підходить для ловлі з берега.

Чому вигідно купити кастингове вудилище в Topfishman

На закінчення виділимо декілька переваг нашого магазину, пропонуючого купити кастингові вудилища в Україні:

 • Ціни. Вартість порівняно невисока, оскільки ми орієнтуємося на широку аудиторію (можете уточнити середні ціни по Києву).
 • Спектр. В каталозі інтернет-магазину представлено безліч вудилищ — від недорогих до елітних моделей: ми формуємо широкий асортимент.
 • Якість. Ми строго відносимося до відбору товару, свідоцтвом чому являється безліч позитивних відгуків.

Щоб замовити кастингове вудилище, оформіть заявку в режимі онлайн. Будемо раді, якщо ви станете нашим клієнтом!

Часті запитання про Кастингові вудилища

🥈 Які Кастингові вудилища найдешевші?

🥇 Які Кастингові вудилища найпопулярніші у 2020 році?

🥉 Які Кастингові вудилища актуальні в 2020 році?

🥇 Які Кастингові вудилища відносяться до преміум сегменту?