Коропові вудилища

Знайдено: 1 - 24 серед 75 товарів
Коропові вудилища: відгуки покупців
Рейтинг: 4,9 із 5 на основі 18 відгуків
Мінімальна ціна товару: 104 грн
Максимальна ціна товару: 3952 грн
Кількість товарів в категорії: 134
Оцінка:
12 9
Покупала в подарок. Качество даже лучше, чем ожидалось, и цена соответствует. В действии пока не проверяли, но спиннинг крепкий и не ломается при нагрузке. Благодаря небольшому размеру удобно хранить и возить с собой
Оцінка:
7 6
Цена и качество очень хорошее удилище , продается в чехле что очень удобно, плюс на сайте можно заказать катушки и снасти , рекомендую , хороший магазин
Оцінка:
9 6
Отличная удочка за предлагаемую стоимость! Использован качественный материал! Эргономична при броске, что позволяет закинуть ее подальше от берега. Кольца не рвут леску даже при максимальной нагрузке. Рукоятка удобная, не скользит и приятно лежит в руке. Товаром довольны!

Статті та тест-драйви

Коропові вудилища в Topfishman.com.ua

Перші коропові вудилища були створені у Великобританії спеціально для вилову великої риби, вирощеної в штучних умовах. Їх головна відмінність від традиційних вудок з поплавком полягає у збільшеній довжині, підвищеній потужності і стійкості до великих навантажень. Бланк таких виробів витримує сильні зусилля на вигин і не ламається при закиді важких приманок або виведенні. Не меншої уваги заслуговує і нестандартний тип рукояті – вона зовсім не схожа на ту, до якої звикли більшість спінінгістів. Перша рукоятка знаходиться біля комля, друга – трохи вище, біля утримувача котушки. Завдяки такому розташуванню закидати важкі снасті стає набагато легче.

Що врахувати при виборі коропового вудилища?

При виборі коропового вудилища необхідно врахувати декілька важливих чинників.

Довжина бланка

Цей показник залежить від зросту рибалки, проте коротких варіантів тут точно не передбачено. І на те є 3 причини. По-перше, вудки великої довжини набагато краще амортизують потужні і досить непередбачувані ривки коропа. По-друге, вони грають роль своєрідного важеля, що полегшує виведення риби до підсак, і гарантують надійнішу зарубку. По-третє, довге вудилище дозволяє без проблем зробити далекий кидок і вирішити додаткові проблеми (наприклад, витягнути ліску з латаття і іншої рослинності).

Довжина найкоротших вудилищ для коропа складає 9 -11 футів (2,7 – 3,35 м) – це оптимальний вибір для людей низького зросту. Крім того з ними зручно робити закиди недалеко від берега і на маленьких ставках. Початкуючим рибалкам краще замовити вудилище завдовжки 12-13 футів (3,6 - 3,9 м) – вони призначені для облову ділянок, над водами яких звисає густа рослинність, закидів з човна або риболовлі з містків. Щонайдовші бланки підійдуть високим людям і прихильникам риболовлі на великих водоймах.

Тест

Тестом називають особливий показник тестової кривої, що дозволяє визначити ту вагу підвішеного до ліски вантажу, при якому наконечник вудилища зможе зігнутися під кутом в 90 градусів. Досвідчені рибалки визначили, що для того, щоб вудка не зламалася при регулярних закидах, допустима маса її вантажу повинна відповідати тесту бланка 0,5 додаткових унцій. Виходить, чим більше тесту, тим більшу міцність і далекобійність має той або інший виріб. І навпаки, чим нижче тест, тим м'якше вудка і менше дальність закиду і можливість виведення великого коропа.

Універсальними вважаються моделі з тестом 3,5 Lb – вони підійдуть для ловлі риби практично з будь-яких дистанцій. Делікатні версії, не призначені для далеких закидів, мають нижчі показники – від 2,75 до 3 Lb. Жорсткі робочі бланки, які напевно сподобаються любителям агресивної риболовлі, мають значення 4 Lb. А ось найвищі дані мають сподові вудилища з тестом до 5,5 Lb.

Лад

Лад – це період, за який бланк приймає вихідну позицію після кожного вигину. Сучасні вудилища мають середній, швидкий, параболічний (м'який) і умовно складний (два в одному) лад. Перші прекрасно демонструють себе під час далеких закидів, але категорично не підходять для того, щоб витягнути рибу на сушу. З цією метою краще придбати моделі параболічного ладу – вони мають рівномірний прогин по всій довжині і відразу натомлять коропа. Що стосується середнього ладу, він має універсальні характеристики, які підійдуть для ловлі в різних стилях. З такою вудкою можна і наживку закинути на потрібну відстань, і успішно боротися навіть з найсильнішими і складнішими ривками. До золотої середини відноситься і модель «2 в 1», що об'єднує в собі кращі характеристики швидкого і середнього ладу.

Матеріал, з якого виконана рукоятка

Саме від цього чинника залежить те, наскільки зручно рибалці буде довго утримувати вудку в руці під час виведення. У дорожчих моделях рукоятка вудилища виконана з натуральної сировини, що відрізняється довгим терміном експлуатації (наприклад, з корка). Що стосується бюджетних виробів, в них частіше використовують неопрен і інші синтетичні матеріали:

  • Скловолокно – недорогий, але досить міцний, має велику вагу, яка, втім, не заважає рибній ловлі;
  • Вуглепластик – якісніший, відрізняється високою міцністю і пружністю, при цьому вага таких виробів буде істотно нижча;
  • Композит – ще один непоганий варіант, що поєднує відмінні технічні характеристики з прийнятною вартістю, а невелика вага – з високою потужністю і пружністю;
  • Вуглепластик з додаванням кевлара – вважається кращим матеріалом для виготовлення коропових вудилищ. Правда, коштують такі вироби немало, тому найчастіше використовуються рибалками-спортсменами або істинними обожнювачами цього типу рибної ловлі.

Пропускні кільця

У вудках для карпфішингу використовують великі кільця з діаметром 50 мм – вони значно полегшують ковзання ліски і виключають її розрив. Для виготовлення кілець використовують високоміцні металеві сплави. У більшості випадків їх доповнюють вставками підвищеної жорсткості – слабкіша конструкція навряд чи витримає рухи великого коропа. Уважно оглянете і поверхню кілець – вона мають бути добре зашліфована і не мати задирок і інших грубих дефектів.

Колір бланка

Враховуючи той факт, що короп має добре розвинені органи чуття, відтінок бланка повинен ідеально поєднуватися з 3 головними чинниками – маскуванням рибалки, рельєфними особливостями місцевості, а також кольором трави. Кращим вибором для коропового вудилища стануть темні, пісочні і захисні кольори.

Різновиди вудок для ловлі коропа

Сучасні коропові вудилища бувають декількох видів, кожен з яких має певні особливості. Найчастіше в основі їх класифікації лежить тип конструкції, діаметр кілець, довжина, міцність і міра жорсткості виробу, а також інші важливі характеристики.

Робочі

Застосовуються для безпосереднього вилову коропа – саме з їх допомогою рибалка закидає оснащення з насадкою і виводить улов. Коропові вудилища робочого типу мають широкий діапазон ладу, тесту і довжини, тому ви без зусиль підберете виріб під найрізноманітніші умови. Під останніми слід розуміти використовувані оснащення, силу течії, глибину і розміри водойми, а також ту рибу, яка в нім живе. Довжина робочої вудки вибирається відповідно до зросту людини: до 1,75 м – 12 фунтів, вище – 13 футів.

При цьому всі робочі вудилища можна віднести до певного типу:

  • Середнього ладу - універсальні (часто позначаються терміном «multirange»). Мають ідеальні технічні якості, що дозволяють займатися риболовлею на кар'єрах, ставках, річках, озерах і будь-яких інших водоймах. Довжина таких вудок складає від 11 до 13 футів, а показники тесту коливаються в межах 2,0 - 3,5 Lb. Під час навантажень такі бланки згинаються від середини, тому їх можна застосовувати для закидів на різні відстані і витягування риби на сушу. Вірогідність того, що сам бланк буде зламаний, є мінімальною;
  • Параболічного ладу. Судячи з відгуків, вудилища з параболічним ладом відмінно нівелюють навіть дуже сильні і різкі рухи риби. Цей показник важливий в усіх випадках, а особливо – при "полюванні" на трофейного коропа. Єдиний недолік параболік полягає в тому, що вони не здатні закидати приманку на далекі дистанції. Саме з цієї причини такі вудилища підходять тільки для того, щоб ловити рибу на невеликих відстанях, що не вимагають великих закидань. Один з варіантів – озеро з чистим дном. А ось застосовувати вудилища з параболічним ладом на річках вкрай не радять – через сильну течію еластичний кінчик не дозволить добре контролювати оснащення;
  • Для закиду "на дальняк". Це вудки з великою довжиною і швидким ладом, завдяки яким ви можете закидати важкий грузик не менше, ніж на 150 метрів. Бланк такого виробу може згинатися до комля – при цьому він не схильний до зламів і прекрасно витримує навіть найбільші навантаження. Саме такі далекобійні моделі використовують для риболовлі на річках і великих озерах;
  • Короткі. Коропові вудки вкороченого типу призначені для риболовлі з човна і у важкодоступних ділянках (наприклад, з-під заростей або дерев). Вони зручні в транспортуванні і прості в управлінні, але погано справляються з виведенням великого коропа. Довжина вкорочених моделей складає від 6 до 9 футів, показники тесту – 2,5 або 2,75 Lb;
  • Полегшені. Підходять для вилову середнього і маленького коропа за допомогою поплавків.

Маркерні

Маркерні вудилища придумані для того, щоб досліджувати глибину, рельєф і структуру дна на робочій ділянці. Головними характерними особливостями цих допоміжних пристосувань є чутлива верхівка і особливий лад, що забезпечує закидання вудки на далекі відстані з вантажем або поплавком. Тест бланка маркерних вудок коливається в діапазоні від 2,75 до 3,5 Lb.

Сподові, підгодовувальні або ракетні

Вважаються найнадійнішими, адже по своїй потужності і рівню міцності істотно перевершують інші аналоги. Такі вудилища чудово підходять для далекого (більше 150 м) і швидкого закиду підгодівлі спеціальними кулями і ракетами, вага яких досягає 400 грам. Найбільш затребувана довжина – 12 футів, тест бланка – до 8 Lb.

Рейтинг ТОП-5 кращих коропових вудилищ 2021 року

Шукаєте хороше коропове вудилище, але не знаєте, яке з них краще купити? Можливо, огляд 5 найпопулярніших моделей допоможе вам визначитися з правильним вибором. У цьому рейтингу представлені як елітні, так і бюджетні моделі, що відносяться до легкого і надважкого класу.

Salmo Shimano Catana CX Specimen 12300 P3

Штекерна трисекційна конструкція від лідера з виробництва коропових снастей. Довжина – 367 см, тест – до 140 грам. Бланк вудилища виконаний з XT40, високоякісного композиту. Головними особливостями цієї моделі є міцна, але досить легка конструкція, здатна успішно боротися з опором риби.

Daiwa Windcast WNCT 3312-AD

Високоякісна вудка від японської компанії, яка при довжині 3,9 метри важить близько 400 грам. Матеріал бланка – вуглепластик, тип ладу – швидкий. Модель прекрасно підходить для ловлі в проводку, добре витримує серйозні навантаження і гарантує відсутність зривів.

Fox Horizon X3 Abbreviated Handle

Бланк від знаменитої англійської марки. Матеріал виготовлення – карбон, що має перехресні волокна. Тест бланка – 3,5 Lb. В комплекті з вудилищем йдуть рукоять з корка і суперміцні кільця із захистом від захлесту. Максимальна вага навантаження – 140 грам.

Mikado Sakana Hanta CARP

Польська вудка, довжина якої складає 13 футів, вага – 270 грам, тест по приманках – 140 грам. Модель відрізняється продуманою ергономічною формою, переконливим набором опцій і прийнятною ціною.

Kosadaka Carp Millenium 390

Надважке коропове вудилище китайського виробництва, що вважається однією з кращих бюджетних моделей. Бланк, довжина якого складає 3,9 метри, складається з 3 колін, сполучених штекерним способом. Хлист зроблений з композиту, рукоятка – неопрен. Максимальна вага приманки – 170 грам.

Topfishman.com.ua – широкий вибір, доступні ціни

Інтернет-магазин «Topfishman.com.ua» пропонує великий вибір кращих коропових вудилищ за найвигіднішими цінами. У нашому каталозі представлені вироби таких відомих світових виробників, як Brain, Select, CHUB, Prologic. Серед них є як популярні, так і найновіші моделі. Доставка здійснюється не лише по Києву, але і по всій Україні. Є післяплата, повернення і обмін товару.

Часті запитання про Коропові вудилища