Болонські вудилища

Знайдено: 1 - 24 серед 120 товарів
Болонські вудилища: відгуки покупців
Рейтинг: 5 із 5 на основі 3 відгуків
Мінімальна ціна товару: 117 грн
Максимальна ціна товару: 6151 грн
Кількість товарів в категорії: 130
Оцінка:
10 8
Рукоять из пробки обеспечивает низко трение в руках (даже при потных ладонях). Кольца толстые и прочные, не ломаются и не гнутся даже при максимально возможной нагрузке. Однозначно рекомендую всем
Оцінка:
11 5
Отличное, легкое удилище! Плюсов много, но сейчас расскажу о нескольких из них. Во-первых, при всей своей длине, а это 6 метров, вес всего 300 гр. Во-вторых, материал позволяет почувствовать любые колебания в воде. Я как рыбак с многолетним стажем могу с уверенностью сказать,что это очень важно.В-третьих малая транспортировочная длина. Из минусов могу отметить только цену, но она, определенно, стоит того.
Оцінка:
10 9
Отличное телескопическое удилище для ловли на поплавок!Нескользящая ,удобная рукоятка,небольшой вес-весомое преимущество перед аналогичными удилищами.Хорошо подойдет для новичка и рыболова-любителя!Брала в подарок сыну.Ребенок в восторге.

Статті та тест-драйви

Болонські вудилища в Topfishman.com.ua

Вудка на основі болонського вудилища зовні схожа на вудку поплавочного типу. Але ряд конструктивних відмінностей, які виділяють функціонал і рибальські можливості, виносять цей пристрій в окремий ряд рибальських снастей. На основі порівняльного аналізу з вудками інших типів, про болонські вудилища можна сказати наступне:

 • для котушки передбачений стаціонарний утримувач;
 • верхнє коліно грає додаткову роль в якості дротяного отвору, який рівномірно розподіляє силу натягнення при навантаженнях;
 • на кожному сегменті бланка для ліски на високих ніжках прикріплені пропускні отвори, що виключає прилипання ліски до палиці.

Залежно від довжини болонської вудки, визначається кількість і розміри складених колін.

Як вибрати болонське вудилище?

У системі класифікації вудок болонський тип вудилища фахівці вважають проміжним. Його використання дає наступні можливості і переваги:

 • зручність ловлі за рахунок легкої ваги;
 • оптимізація співвідношення між довжиною болонського вудилища і практичністю;
 • компактність транспортування;
 • достатня пружність і жорсткість, які забезпечують впевнене управління оснащенням, своєчасні і впевнені підсічки, інші маневри;
 • еластичність, амортизуюча різкі потужні ривки великої риби;
 • механічна міцність для тривалого утримання ваги.

Попри те, що поєднати всі вимоги в одному болонському вудилищі складно, аксесуар цього типу максимально підходить для реалізації поставленого завдання з урахуванням конкретних умов риболовлі.

Деякі параметри, по яких вибирається «болонка»:

 • розмір по довжині;
 • тест;
 • лад;
 • кількість колін;
 • матеріал бланка;
 • кільця для вудилища.

Добитися максимальної міцності вудилища за рахунок легкості не вийде. Не варто захоплюватися якимсь одним параметром, щоб отримати повноцінну для широкого застосування рибальську снасть.

Довжина

З цього параметра починають вибір практично всі користувачі. Купити можна бланки болонської вудки завдовжки від 4 до 8 метрів. Вибір залежить від умов рибальського місця: тип водойми, наявність берегової і підводної рослинності, рельєфу і так далі. Чим далі повинна відлітати приманка, тим довшим має бути бланк.

При береговій ловлі вудилище варто вибирати завдовжки від 5 до 5,6 метра. В човен беруть чотириметрову болонську вудку. Купувати вудилище завдовжки більше 6,5 метрів рибалкам-новачкам і просто любителям не рекомендується.

Довжина в зібраному стані також повинна враховуватися, оскільки від цього залежить зручність під час транспортування і зберігання вудилища. Чим більше у бланка складових частин, тим він практичніший в складеному стані. Але міцність складної конструкції слабкіша. Це необхідно враховувати, якщо планується ловля великої риби.

Тест болонського вудилища

Параметр вказується в грамах при визначенні мінімального і максимального значень. Оптимальною для управління вудкою цього типу вважається показник в межах між 5-ми і 25-ми грамами. Якщо відхилення буде спрямовано у більшу або меншу сторону, потрібні більш виборчі умови для риболовлі.

Лад

Параметр вказує на пружність вудилища, його здатність згинатися без ризику ламатися. Види ладу болонських вудилищ:

 • Швидкий. Аксесуар згинається на третину довжини від вершини. Використовується для далеких закидів і точних підсічок.
 • Середній. Вигин походить від кінчика до середини бланка. Лад класифікують як універсальний, придатний майже для всіх видів риболовлі.
 • Повільний. Стержень прогинається по всій довжині від кінчика до рукоятки. Ефективність вудилища проявляється на коротких відстанях.

Крім того, є бланки з середнім показником гнучкості, поєднуючі особливості середньо-швидкого або середньо-повільного вигину.

Кількість колін (секцій)

Чим менше складових елементів вудилища, тим воно міцніше і збалансованіше. Менше 4 колін у складної вудки не буває. Максимум складових елементів – 8.

Матеріал виготовлення

Для виготовлення вудилищ болонських вудок використовуються наступні матеріали:

 • Вуглепластик. Матеріал надає виробу гнучкості і міцності, витримує великі навантаження, легкий. У практичному відношенні вудилища крихкі, бояться випадкових ударів і падінь. Ціна на вироби з вуглепластика вища, ніж на вудилища з композитних матеріалів.
 • Композит. Доступність – не єдина перевага вудилищ, виготовлених з цього матеріалу. Вудилища характеризуються універсальною практичністю для рибалок з різним рівнем навичок. Недоліком є вага, яка робить навантаження на руки при довготривалому утримуванні вудки навісу.

Кільця

Деталь вудилища, від якої залежить правильний напрям ліски. Вона тягнеться через отвори від котушки до наконечника. Вироби мають бути легкими, зносостійкими і такими, що не деформуються. При виборі кілець для вудилища не соромтеся запитувати поради у продавців. Це важливі конструкційні деталі, які слідує правильно вибрати.

Вибір котушки для болонських вудилищ

Вибір пропонується між інерційними і безінерційними конструкціями. Безінерційний варіант дає можливість здійснення плавних пропливів за течією, але ряд недоліків робить таку котушку менш привабливою з наступних причин:

 • кручення ліски;
 • при скиданні під час проводки можливі ривки.

З цієї причини інерційні котушки використовувати прийнятніше. В них легкий барабан, плавний м'який хід, розмотування ліски здійснюється під впливом поплавка, що відноситься течією. Сучасні удосконалення зробили інерційні котушки «далекобійними». Додатковий плюс – простота і надійність. Якщо аксесуар впав в пісок, його достатньо обполоснути.

При виборі інерційної котушки необхідно звернути увагу на вагу. Важкі різновиди несумісні з легким оснащенням, яке використовується на малих річках. Якщо шпуля занадто легка, це приведе до надмірного розкручування, що створить додаткові незручності.

Також необхідно перевірити кількість підшипників. У дешевих котушках їх не буде, але такі доведеться перевіряти і змащувати перед кожним виїздом. Ціна також є орієнтиром, але в цьому питанні можна орієнтуватися на свої можливості і не переплачувати за бренд.

При болонській ловлі сильні навантаження на котушку не передбачаються, тому кількість підшипників не є показником ефективності і якості. Більше це відноситься до плавності ходу, але не робить вирішального значення на процес і результат.

Резюме: Головне функціональне завдання котушки для болонської вудки – зберігання ліски у великій кількості для здійснення довгих проводок. При виборі необхідно орієнтуватися на простоту і надійність.

Рейтинг ТОП-5 кращих болонських вудилищ 2021 року

1 місце. Golden Catch x Tica Powerful NEO bolo

П'ятиметрова модель в якісному виконанні. Притягає чутливістю, збалансованістю бланка з карбону. Легкість і оптимізована конструкція забезпечують комфортну риболовлю на рибу дрібних і середніх розмірів у водоймах з незначною течією.

2 місце. Black Hole Powerful Bolo 600

Незважаючи на шестиметрову довжину, довговічна конструкція з вуглеволокна IM-6 притягає ідеальним балансуванням. Надійна фіксація котушки забезпечується утримувачем Hehus. Складові елементи оснащені дев'ятьма кільцями, що забезпечує рівномірне виведення риби по всій протяжності бланка. Дані теста – в межах 4-25 гр. Довжина складеного в стан транспортування вудилища – 1,24 м. У комплект постачання входить міцний зручний захисний чохол. Вага виробу – 417 гр.

3 місце. Shimano Land Mate 5-530 PTS

Ідеальний варіант вудки для риболовлі в спокійних водоймах з незначною течією. Довжина стержня – 5,3 метра. Результат тесту – 10-25 гр. Вудилище використовується з широким переліком видів і різновидів рибальських оснащень для ловлі на будь-які види риб. Міцність і довговічність конструкції забезпечується матеріалом з вуглеволокна. Коліна оснащені кільцями Shimano, завдяки яким ліска має легкий хід. Користувачі позитивно відмічають якість складання, елегантний зовнішній вигляд, функціональну зручність і практичність. З недоліків – велика вага.

4 місце. Mikado Matrix 555 Superfloat 500

Вудилище телескопічної конструкції завдовжки 5 метрів виготовлене з якісного карбону. Зручне утримання вудки забезпечується неопреновою ручкою. Виріб складається з п'яти колін, загальна вага – 406 гр. Лад характеризується середньо-швидким показником, що сприяє точності закидання рибальської снасті. Стики укріплені і захищені керамічними вставками. З переваг: надійна основа для фіксації котушки, простота призначеного для користувача комфорту, високий показник міцності і довговічності. Вудилище придатне для ловлі великої прісноводої риби. Особливих зауважень немає. Виріб комплектується фірмовим зручним захисним чохлом для зберігання і транспортування.

5 місце. Salmo Elite Bolognese Medium M600 (5503-600)

Вудилище відомого фінського виробника. Телескопічна високочутлива конструкція з шести секцій притягає якістю і доступною вартістю. Для котушки основа укомплектована фіксаційним елементом Clip Up і пластиковим захистом. Дані теста – в межах 4-20 гр. Шестиметрова вудка важить 289 гр. Надійному утримуванню вудки сприяє антиковзаюча поверхня. Аксесуар в рівній мірі підходить для ловлі риби в річках і водоймах із стоячою водою. Що стосується недоліків, то вудка, на думку користувачів, трохи обтяжена кількістю кілець. Розрахована на рибу, вага якої не перевищує одного кілограма.

Чому вигідно купити болонське вудилище в Topfishman.com.ua?

В каталозі нашого інтернет-магазину представлений широкий асортимент вудилищ болонської конструкції, який приємно здивує навіть найдосвідченіших рибалок. Запропонуємо все, що необхідно для оснащення вудилища будь-якого типу з максимальною відповідністю запитам. У нас кращі ціни в Києві. Бонуси постійним покупцям пропонуються часто і регулярно.

Замовити вудки, аксесуари, снасті зручно і вигідно в Києві і з будь-яких регіонів України. Продавці допоможуть вибрати болонську вудку для будь-якого виду риболовлі. На сайті інтернет-магазину можна почитати відгуки про товари користувачів, які вже купили у нас аксесуари для рибної ловлі.

Часті запитання про Болонські вудилища