Матчеві котушки

Знайдено: 1 - 7 серед 7 товарів

Статті та тест-драйви

Вибір матчевої котушки треба здійснювати виключно з оглядкою на особливості матчевої ловлі. Мета цієї статті — невеликий лікнеп: ми розповімо про основні характеристики, на які треба орієнтуватися, а також виділимо п'ять кращих і п'ять бюджетних котушок. В кінці скажемо декілька слів про пропозицію нашого магазину, в якому представлена велика кількість рибальських снастей і устаткування.

Критерії вибору матчевої котушки

Фрикційне гальмо

Хороше фрикційне гальмо — те, без чого матчева риболовля просто не буде можлива. Якщо при ловлі спінінговим методом ще можливе виведення у форсованому ритмі, то у випадку з матчевою методикою воно має бути максимально акуратним. Фрикціон котушки треба настроїти під граничне навантаження поводка, зробивши запас по міцності не менше 1/5. Природно, двигун має бути досить функціональним і давати можливість тонкого налаштування. Рекомендується віддавати перевагу заднім двигунам (хоча це зовсім не обов'язково), оскільки таке розташування забезпечить можливість прискорення виведення і зупинки минаючої в корчі риби.

Матеріал шпулі

Природно, бажано віддавати перевагу котушці зі шпулею, виконаною з міцного металу. Проте у разі, якщо ви не бажаєте витрачати велику кількість коштів, можна віддати перевагу бюджетній моделі зі шпулею, виготовленою з полімерних матеріалів. Нерідко моделі з металевою шпулею додатково комплектуються пластиковою.

Число підшипників

Щоб рибальська котушка виконувала свої завдання, її конструкція повинна припускати мінімум чотири підшипника. Нерідко конструкція має додатковий роликовий підшипник, разом з декількома кульковими забезпечуючими злагоджену роботу пристрою. Тут простий: чим більше — тим краще.

Передатне число

Ця характеристика в кількісному плані відбиває відношення поворотів рукоятки до числа обертів ротора. Відповідно, чим більше число обертів буде виконано роторним елементом, тим більша кількість ліски виявиться намотаною на шпулю. Цей параметр характеризує швидкість намотування. Найбільш частий варіант — передатне відношення 5.1:1 (така модель при одному оберті ручки забезпечує 5.1 оберт мотора). Проте зустрічаються і швидкісніші моделі із співвідношенням більше 5.4:1 (деякі з яких ми приведемо в топі в тексті нижче)

Кліпса

Можна не звертати увагу на геометрію і матеріал, що лежить в основі кліпси, оскільки для контролю довжини випуски ліски при риболовлі матчевим методом треба орієнтуватися виключно на спеціальний маркер.

Габарити шпулі

Матчеві котушки відрізняються від аналогів тим, що їх конструкція припускає шпулю збільшеного діаметру. Це забезпечує легкий схід з неї ліски і збільшення дальності закиду вудилища. Проте при цьому сама шпуля має бути невеликою, щоб стандартне стометрове розмотування ліски цілком її заповнило.

Габарити котушки

Сьогодні габарити котушки класифікуються відповідно до розділення, запропонованого компанією Шимано. Ловля матчем припускає застосування т.з. «м'ясорубок» з розміром котушки від 1 до 4. Якщо йдеться про використання масивних ваглерів — від 5. Для матчевої риболовлі на короткій відстані можна використовувати котушку розміром до 2000 відповідно до класифікації за Шимано.

Нескінченний гвинт або куліса

Фактично не можна віддати перевагу жодному варіанту — ні «безкінечнику», ні «м'ясорубці», оскільки обоє мають свої переваги і недоліки. Хоча сьогодні моделі з нескінченним гвинтом користуються популярністю, це зовсім не означає їх переваги відносно більш класичних моделей з кулісою.

Топ 5 кращих матчевих котушок: рейтинг від Topfishman

Shimano Rarenium CI4 FB 3000S

Елітний варіант: ця котушка виготовлена з використанням передових технологій і розробок. В основі лежить синтетичний матеріал CI4, що забезпечує поєднання легкості і міцності. Шпуля в розмірі 3000S забезпечує можливість вміщування ста сорока метрів ліски з діаметром в 0.25 міліметрів. Вага устаткування — 205 грамів, передатне число — 5.0:1, граничне навантаження на фрикціон — 9 кілограмів. Тому з подібною котушкою ви можете ловити навіть досить велику рибу.

Shimano Aero FA Match 4000MAFA

Ця модель обладнана неглибокою шпулею, зважаючи на що ідеально підходить для матчевої ловлі. Ліска підмотується миттєво, під час закидання досить легко сходить. Плавність обумовлена наявністю трьох кулькових і одного роликового підшипників. Як і інші котушки цієї серії, пристрій оснащений забезпечуючим плавність ходу і потужність механізмом X-Ship. Маса котушки — 385 грамів. За один поворот ручки на шпулю буде намотано 93 сантиметри ліски. Комплектація припускає наявність запасної шпулі з металу. Це відмінний варіант як для професійних рибалок, так і для новачків, що бажають випробувати метод матчевої ловлі.

Okuma Ceymar XT Match CXTR-40RD

Цей виробник вже давно придбав відмінну репутацію на всьому пострадянському просторі. Корпусна модель Ceymar XT Match CXTR-40RD виготовлена з графітових матеріалів, притому шестерінки механізму зроблені з латуні. Шпуля і рукоять мають в основі алюмінієвий сплав. Відмінне укладання ліски забезпечує відрізняючийся високою точністю передатний еліптичний механізм. Передатне число — 6.2:1, вага — 269 грамів. Шпуля припускає місткість 150 метрів нитки, товщина якої складає 0.18 міліметрів.

MITCHELL Avocet Match RZ 4000 FD

Не занадто дорога модель, що має потужне переднє фрикційне гальмо і шість кулькових підшипників в конструкції. Вага цього пристрою складає 328 грамів. В комплекті є запасна шпуля. Передатне число — 6.0:1.

Salmo Elite Match 8 30RD

Ця модель знаходиться на перетині двох множин — елітних і бюджетних котушок. Тому її, як і минулу, можна порадити як рибалкам, що вже мають чималий досвід, так новачкам. Серед переваг: якісна збірка, стильний зовнішній вигляд, вкрай вигідні характеристики. Шпуля вміщує 200 міліметрів ліски діаметром 0.18 міліметрів. Вага устаткування складає 277 грамів. Плавність функціонування забезпечується сімома кульковими і одним роликовим підшипниками. Заднє фрикційне гальмо легко регулюється. Корпусна частина, ротор і кришка зроблені з композиційного матеріалу, а шпуля і рукоять — з алюмінієвого сплаву.

Топ бюджетних недорогих матчевих котушок

Salmo Diamond MATCH 6 3000FD

Відноситься до типу безінерційних котушок під ліву руку. Обладнана переднім фрикційним гальмом, має в складі п'ять кулькових і один роликовий підшипник. Підрядне число дуже солідне — 6.2:1. Маса складає всього 345 грамів. В комплекті є запасна шпуля, виготовлена з алюмінію. Корпус має в основі графіт і пластик, які утворюють вкрай міцну і надійну конструкцію.

Flagman Squadron Pro Match 3500

Відмінна модель, що відрізняється високим передатним співвідношенням (6.2:1), що забезпечує можливість миттєво відмотувати оснащення навіть з великих дистанцій. Шпуля виконана з алюмінію, має конічний передній борт, забезпечує можливість здійснення точних і далеких закидів. Лісоємність — 100 метрів, тип ліски — 18 міліметрів. Намотування за оберт — 101 сантиметр.

GRFISH Match 3000HSR

Вкрай недорога модель, обладнана непоганим фрикційним гальмом заднього типу і сімома підшипниками. Придатне число — 5.2: 1, вага всієї конструкції — 310 грамів. Є додатковий роликовий підшипник.

RYOBI Ecusima 3000vi 4+1

Модель обладнана чотирма кульковими підшипниками і одним підшипником роликового типу. Вага складає 302 грами, розмір — 3000. Передатне число — 5.0:1. Шпулі зроблені з високоміцного алюмінієвого сплаву, корпусна частина — з графіту. Роботу забезпечує досить непогане фрикційне гальмо (переднього типу).

RYOBI Oasys Match 4500

Досить велика для цієї цінової категорії котушка: розмір якої складає 4500, а вага — 310 грамів. Передатне число — 5.0:1. Є п'ять кулькових підшипників і однин роликовий. Тип фрикційного гальма — передній.

3 приводи купити матчеву котушку в Topfishman.com.ua

Серед переваг нашого інтернет-магазину, пропонуючого купити матчеву котушку в Україні:

  • Цінова політика. Ціни на товари порівняно невисокі (як за мірками Києва, так і за мірками України), оскільки ми орієнтуємося на широку аудиторію, а не на рідкісних і випадкових покупців.
  • Варіативна. Уважно вивчивши каталог, ви напевно зумієте підібрати відповідний пристрій: ми сформували досить широкий асортимент. Всі картки товарів забезпечені описами, що дозволяють скласти уявлення про устаткування; до деяких наші покупці також написали відгуки.
  • Контроль якості. Ми пропонуємо тільки якісні матчеві котушки від відомих виробників, зарекомендувавших себе на світовому ринку.

Щоб замовити котушку, оформіть замовлення на сайті або зв'яжіться з нами по вказаному номеру. Будемо раді співпраці!

Часті запитання про Матчеві котушки