Котушки для спінінгів

Знайдено: 1 - 24 серед 438 товарів
Котушки для спінінгів: відгуки покупців
Рейтинг: 4,8 із 5 на основі 6 відгуків
Мінімальна ціна товару: 0 грн
Максимальна ціна товару: 21351 грн
Кількість товарів в категорії: 497
Оцінка:
13 15
Пользуюсь магазином уже не в первый раз, все устраивает, удобный сайт, удобно делать заказ.
В этот раз заказала катушку на спиннинг, прислали быстро, упакована хорошо. Катушка понравилась, очень прочная, легкая, есть фрикцион, ручка складывается. Думаю прослужит долго.
Оцінка:
22 13
Приобрёл три месяца назад данную катушку на День Рождения. Ни разу не пожалел. Вещь действительно достойная, тем более за такую приятную цену. Доставили довольно быстро. Рекомендую сайт и в частности данный товар.
Оцінка:
13 15
Купил катушку DAM Quick 3 2000 FD для спининга, рыбалка это мое любимое хобби. Катушка понравилась своей легкостью и одновременно надежностью. Хорошая сборка заметна сразу. Ручка очень приятная на ощупь. Свой функционал выполняет на 10 из 10. Работает плавно.

Статті та тест-драйви

Котушки для спінінгів в інтернет-магазині Topfishman

Котушка для спінінга – важливий рибальський аксесуар, який робить снасть ефективним інструментом при ловлі риби різних видів. Пристрій забезпечує розміщення ліски на вудилищі, але технічно це інструмент, який допомагає управляти складним процесом.

Котушки для спінінгів пройшли тривалий шлях розвитку і вдосконалень від пристосування для зберігання ліски до універсального рибальського механічного пристрою, основним елементом якого є обертальний барабан.

Як вибрати котушку для спінінга?

Сучасні котушки для спінінгів – це складні механізми, вибір яких залежить від умов риболовлі. Щоб серед безлічі пропозицій і варіантів розібратися, яку котушку придбати, консультації продавця недостатньо.

Звертаючись в інтернет-магазин, необхідно визначити круг завдань, для вирішення яких оптимально підійде котушка тієї або іншої моделі, конструкції. При виборі аксесуара необхідно звернути увагу на наступні критерії, по яких визначається потенціал і функціональність котушки для спінінга:

  • розмір барабана;
  • матеріал шпулі;
  • передатне число;
  • параметри фрикційного гальма;
  • число підшипників;
  • критерії якості виробу.

Від розміру котушки для спінінгів залежить потужність, вага, ефективність снасті. Параметр позначається в числовому форматі, наприклад 500, 1000, 3000 і так далі. Чим більший показник, тим потужніше механізм. Додатково цифри вказують на визначальний місткість шпулі показник, по якому можна визначити кількість вміщуваної ліски при певному діаметрі.

Шпулі виготовляються з пластика, також використовується графіт або алюмінієві сплави. Пластик не забезпечує деталям довговічності, тому такі вироби брати не варто. Про це свідчить навіть те, що в котушках бюджетного рівня виробники вважають за краще не встановлювати шпулі з пластика. Такі зустрічаються тільки на котушках спінінгів найнижчого цінового діапазону, вироблених в Китаї.

Значення передатного числа вказує на кількість обертів барабану для ліски за одне обертання приводу. Параметр наноситься на корпус котушки. Оптимальним передатним числом визнаний показник 4,2-5,5 обороти барабана до одного обороту важеля.

Завдання фрикційного гальма – підбурювання ліски при утриманні великої риби. Він є на всіх котушках безінерційного типу. За місцем розміщення гальмівний пристрій буває переднім або заднім. Перший варіант швидко налаштовується на необхідне зусилля. Конструкція другого забезпечує швидку зміну шпулі.

Чим більше в котушках підшипників, тим стабільніше і стійкіше вона працює. В середніх за вартістю механізмах зазвичай встановлені п'ять підшипників, в професійних – 9 і більше штук. Не обов'язково досягати максимуму в кількості, а віддавати перевагу якісним запчастинам. Цей параметр забезпечує плавну роботу складного механізму.

Види котушок для спінінгів

Пропонується три типи котушок для спінінга. Всі вони відрізняються візуально, функціонально і набором механічних компонентів.

Котушковий механізм інерційного типу

Найпростіший і надійніший барабан, який фіксується на осі з одним або парою підшипників. Пристрій оснащений гальмівною системою, важелем для обертання, кріпильними лапками. При закиданні приманки барабан, знятий з гальма, розкручується за інерцією розмотуючою ліскою. В момент завершення польоту приманки барабан необхідно своєчасно зупинити.

Серед незручностей, з якими стикається користувач, відзначається те, що далекий закид легкої приманки майже неможливий. Виникає реальна небезпека заплутування ліски, оскільки швидкість обертання барабана випереджає швидкість розкручування ліски. Також для закиду рибалці необхідно вчинити амплітудний замах, що можливо, коли поруч немає перешкод.

Безінерційні моделі

Механізм забезпечує вільний схід з шпулі ліски під час польоту приманки. По конструкції котушка на спінінг такого типу складніша, але має ряд унікальних переваг:

  • сумісність з усіма видами рибальських снастей;
  • просте доступне управління;
  • мінімальні вимоги до функціональності при доступній якості.

Незважаючи на популярність, у котушок безінерційного типу є недоліки. Вони пов'язані з тим, що їх складно ремонтувати і обслуговувати, мають знижену потужність.

Мультиплікатори

Спінінгові котушки цього типу представляють механізм, в якому поєднані конструкційні елементи двох попередніх типів. Робота пристрою грунтована на обертанні барабана, але без інерції. Від безінерційного типу котушки успадкований передатний механізм на шестерінках, фрикційна система гальма і блокіратор зворотних обертів. Пристрої відрізняються потужністю і надійністю, їх використовують для закиду важких приманок.

Рейтинг ТОП-5 кращих котушок для спінінга 2021 року

1 місце. SHIMANO Catana 3000 FD

Механізм поміщений в чорний лаконічний корпус. Модель представлена розмірними варіантами на 3000 і 4000 одиниць, що дозволяє використовувати котушку не лише на спінінгах, але і на фідерах. Експлуатаційні можливості характеризуються міцністю, плавністю ходу і надійністю. Обертальні моменти забезпечуються двома підшипниками кулькового типу і одним роликовим. В корпусі достатньо місця для ліски, є блокувальна опція зворотного ходу.

2 місце. DAIWA Ninja LT 2500

Японський бренд, який підкорює любителів спінінгової риболовлі. Котушка безінерційна оснащена чотирма кульковими підшипниками, алюмінієвою шпулею, переднім фрикційним гальмом. Користувачі констатують неймовірну плавність практично беззвучного ходу, яка поєднується з потужним потенціалом і можливістю працювати з тонкими лісками. Механізм оснащений автоматичним реверсом, захистом від сплутування, важить 240 гр. Передатне число – 5,3 до 1.

3 місце. Yumoshi AX500-9000/BX500-9000

Якісний універсальний безінерційний пристрій, представлений в декількох серійних варіантах. Модель з числом 500 важить 160 гр., на 9000 одиниць – 660 гр. Потенціал останньої серії дозволяє витягувати рибу вагою в десять і більше кілограм. Для виготовлення корпусу використовується дрібногальванічний сплав з домішкою нержавіючої сталі. Механізм виконаний у безступінчатому варіанті, контролюється потужним гальмом, блокіратором зворотного розкручування. На барабані поміщається від 85 до 215 м ліски.

4 місце. LINNHUE 0009401HB/0009701HC

Котушка безінерційна представлена декількома різновидами, що дозволяє вибрати максимально відповідаючий персональним запитам рибалки механізм. Пристрій призначений для риболовлі на дрібну і середню рибу вагою до 8 кг. Обертальний процес характеризується плавним ходом і чітким спрацьовуванням системи блокування зворотного розкручування. Обертові елементи посаджені на 13 підшипників. Ваговий діапазон, залежно від моделі, 220-385 гр.

5 місце. KastKing Centron & Summer

Ідеально збалансований механізм з вбудованими 9-ю кульковими і одним лінійним підшипниками. Зупинити розкручування ліски можна вмить, завдяки односторонньому реверсу обертального механізму. Легка вага конструкції, здатної витягувати улов вагою до 9 кілограм, забезпечується за рахунок використання при виготовленні корпусу і деталей вуглецевих матеріалів.

ТОП-5 недорогих бюджетних котушок для спінінгів

1-е місце: Котушка Ryobi Virtus

Безінерційний механізм поміщений в міцний композитний корпус. Цей матеріал використаний при виготовленні V- образного роторного пристрою. Модель представлена шістьма різновидами розміром від 1000 до 6000 одиниць. Ваговий діапазон – від 254 до 400 гр. Для виготовлення шпулі використовується метал з антикорозійним покриттям. Борт котушки виготовлений в скошеному положенні, і це допомагає швидко і правильно укладати ліску. Котушка для спінінга цієї моделі відрізняється далекими надточними закидами приманки.

2-е місце: Котушка Tica Cambria LD2500

Спінінгові котушкові механізми вважаються універсальними і сумісними з фідерами і пікерними снастями. Високі функціональні можливості забезпечені за рахунок вбудованої бронзової пари, що дає передатне число 4,9 обороти вертушки при одному обертанні ручки. Цей показник позитивно відбивається на потужності ходу. Плавність роботи механізму забезпечується 9-ю підшипниками. Від зносу ролик забезпечений окремим підшипником. Конструкція низькопрофільної шпулі вигідно відбивається на точних закиданнях на максимально допустимі відстані. Вага конструкції – 245 гр.

3-е місце: Котушки Select Force

Ця модель – відмінний подарунок любителям спінінгового полювання, яким не доведеться переплачувати за задоволення користуватися якісною рибальською котушкою. Злагоджену плавну роботу обертального механізму забезпечує 7 кулькових підшипників і один опорний ролик. Користувачі отримали ідеально збалансований механізм для тривалої безвідмовної експлуатації. М'який бездоганний хід супроводжується стійкістю до зносу деталей, що виключає виникнення люфтів. Серед інших корисних якостей відзначається міцна легка геометрично правильна шпуля, виготовлена з алюмінієвого сплаву.

4-е місце: Котушка GC Sprinter

Безінерційна модель з переднім фрикційним гальмівним пристроєм. Передатне число – 5,2 обороти за одне обертання зручним металевим важелем. Механізм представлений декількома розмірними варіантами – від 2000 до 6000 одиниць. Кожна модель відрізняється вагою і місткістю алюмінієвої шпулі. Для виготовлення корпусу використаний композитний матеріал, який відрізняється міцністю, стійкістю до агресивних зовнішніх впливів, не обважнюючи конструкцію. Головна контактна пара спінінгової котушки виконана з двох ідеально поєднуючих металів – латуні й алюмінію. При обертанні барабана ліска укладається рівно і рівномірно.

5-е місце: Котушка Flagman Sensor 2500

Котушковий механізм поєднує високий функціональний потенціал, практичність і цінову доступність. Робочий хід характеризується легкою плавністю, що не часто зустрічається в категорії бюджетних рибальських механізмів. При цьому тягові можливості досить високі. Під час витягування улову відчувається динамічне балансування, що виключає неправильне укладання ліски. Шпулі виготовляються з високоміцних легкосплавних металів. Місткість деталі відповідає стандарту, при якому приманка закидається на доступні за технічними параметрами відстані. Пластик, використаний для виготовлення котушки, не схильний до корозії і захищає внутрішні деталі від зовнішніх дій. Матеріал корпусу розрахований на витримку високих навантажень.

Чому вигідно купити котушку для спінінга в Topfishman.com.ua?

Онлайн інтернет-магазин нашої компанії працює в Києві. В каталозі представлені кращі і вигідніші варіанти котушок для спінінгів від різних виробників. Доступні реальні ціни на товар дозволяють з вигодою замовити снасті з будь-якого міста України, незважаючи на витрати по доставці.

Крім котушок для спінінгів, у нас можна відразу купити всі необхідні снасті, вудилища, аксесуари для риболовлі. Чим більше замовлення, тим більші знижки. Про якість продукції, яку покупці придбали в нашому інтернет-магазині, можна почитати відгуки. Це підтверджує, що ми продаємо перевірену якісну рибальську снасть за доступними цінами.

Незважаючи на різноманітність спінінгових котушок, асортимент наших пропозицій складається на основі позитивних рекомендацій. Ми не займаємося продажем підробок і невдалих моделей. Звернувшись до нас, ви не згаєте час і не розчаруєтеся в придбанні, яке буде дійсно корисним під час вашого відпочинку на риболовлі.

Часті запитання про Котушки для спінінгів