Болонські котушки

Знайдено: 1 - 1 серед 1 товар

Статті та тест-драйви

Болонські котушки в Topfishman

Болонська вудка відноситься до рибальської снасті, за допомогою якої можна ловити рибу в стоячій і проточній воді. Успіх залежить від оснащення, основним елементом якого є болонська котушка. Вибору цього аксесуара необхідно приділити особливу увагу. Пристрій безпосередньо впливає на процес управління оснащенням.

Як вибрати болонську котушку?

Вибір повинен грунтуватися на практичних прикладах. Купувати болонську котушку досвідчені рибалки радять для конкретного вудилища. Це гарантує, що снасть буде повністю збалансованою і сумісною. Ще краще, коли вудилище і котушку купують однієї серії. Необхідно акцентувати увагу на тому, що болонські котушки заправляються тонкими лісками.

Критерії вибору котушки для болонської вудки:

  • Якість укладання ліски. Барабанний механізм повинен змотувати ліску рівно, без палітурок. Це дозволить приманці при розкручуванні плисти природньо, не відлякуючи здобич.
  • Вага і баланс. Риболовля з болонською вудкою припускає часті перезакиди, утримання поплавка. Постійне навантаження на руки при зайвій вазі не сприятиме комфортній риболовлі.
  • Підшипники. Мінімальний показник – 3 кулькових підшипника, оптимальний варіант – 6-8. Велика кількість підшипників – 12, це перебір, який ускладнює механізм без реальних поліпшень. Добре, коли ролик укладача ліски, що контактує з підшипником, покритий нітрид-титановим напиленням.
  • Шпуля. Цей елемент болонської котушки не має бути глибоким. Від того, наскільки ліска розміщується ближче до кромки шпулі, тим простіше їй зісковзувати при закиді з подальшою проводкою. Позитивним моментом, який впливає на вибір котушки, є наявність запасної шпулі. Це дозволяє заготовити ліску іншого діаметру для переходу на інший спосіб ловлі.
  • Передатне число. Болонська котушка не повинна мати сильного тягового потенціалу, оскільки поплавкове оснащення легке. Набагато важливіше мобільність, що і визначає необхідність у високошвидкісному передатному числі. Для дрібної і середньої риби показник має бути в межах 5,5-6,7 оборотів, для великої риби знадобиться потужна котушка з передатним числом 5,0-5,5 оборотів. Підвищена швидкість знижує тягову потужність.
  • Фрикційне гальмо. Використання делікатних снастей вимагає точного налаштування фрикціону з продовженою дією. Враховуючи, що робоче положення болонського бланка вертикальне, правильно використовувати фрикціон переднього типу, який зручніше регулювати, він надійніший і м'якший.

Рейтинг ТОП-5 кращих болонських котушок 2021 року

1 місце. Shimano Rarenium 3000

Котушка безінерційного типу важить 205 гр. Корпус виготовлений з унікального композитного матеріалу Cl4 . Робота механізму грунтована на використанні 7 підшипників, завдяки чому, обертання безшумні і легкі. Передатне число – 5,0. Шпуля поміщає до 140 метрів монолітної ліски діаметром 0,25 мм. За один оберт важеля на барабан намотується 0,73 м ліски.

2 місце. Daiwa REVROS E 1500 A

У моделі впроваджені новітні розробки. Робота механізму грунтується на високоякісних трьох кулькових і одному роликовому підшипниках. Шпуля, на яку намотується до 140 м ліски діаметром 0,2 мм, виготовлена з матеріалу підвищеної міцності. Вага виробу – 225 гр. Для риболовлі з невеликими навантаженнями це найбільш прийнятний варіант котушки. Серед додаткових переваг – надійність, стійкість до дії вологи і попадання піску. Про популярність моделі свідчить велика кількість китайських і в'єтнамських підробок.

3 місце. SALMO DIAMOND TROLL 5

Механізм розрахований на навантаження при виведенні великої здобичі. Котушка оснащена лічильником, за допомогою якого контролюється відстань до наживки під час проводки. Робота пристрою забезпечується 5 підшипниками з вбудованою багатодисковою системою гальмування. Рівномірне укладання ліски на алюмінієву шпулю контролюється дротяним укладачем. Вага виробу – 534 гр, передатний показник – 4,2 обороти. На барабан поміщається до 270 м ліски діаметром 0,5 мм.

4 місце. RYOBI ZAUBER 3000

Міцна надійна класична модель для виведення і тролінгу. Скоба ліскоукладача трубчаста, що практично виключає вірогідність утворення петель. Плавність ходу забезпечується нескінченним гвинтом, передатне число 5,1 оборотів. Запас намотуваної ліски – 205 м при товщині 0,235 мм. Вага конструкції – 305 гр. Безшумний легкий хід забезпечується за рахунок 8+1 підшипників. Механізм відмінно збалансований, оснащений миттєвим антиреверсним пристроєм.

5 місце. Mikado CRYSTAL LINE 3006 FD

Безінерційна модель котушок для приманок різної величини. Регулювання фрикціону здійснюється спереду, ззаду розміщений стопор миттєвої дії у вигляді прапорця. Матеріал корпусу – графіт. У комплекті йдуть дві шпулі. Одна виготовлена з графіту, друга з алюмінієвого сплаву з нанесеним на борти напиленням з нітриду титану. Плавність ходу забезпечується п'ятьма кульковими і одним роликовим підшипником. Передатне число – 5,5 оборотів при одному оберті рукоятки, яка може переставлятися. На шпулю намотується 120 метрів цілісної ліски діаметром 0,28 мм. Вага конструкції – 303 гр.

ТОП-5 недорогих бюджетних болонських котушок

У нашій підбірці болонських котушок представлені зразки різних по функціональній спрямованості аксесуарів для рибної ловлі. При виборі недорогих механізмів необхідно орієнтуватися на виробника, відгуки користувачів і завдання, для яких виріб, який можна купити в нашому інтернет-магазині, призначений.

1 місце. Серія Daiwa Crest

Виробник випустив серію котушок більше десяти років тому. Але їх актуальність не згасає. У виробі вдало поєднуються японська якість і доступна ціна. Серія болонських котушок представлена шістьма розмірами в межах 1500-4000 одиниць. Сама менша важить 270 гр., найбільша – 390 гр. Міцність корпусу забезпечується використанням в якості матеріалу графіту, шестерні і вали виготовлені з цинково-алюмінієвого сплаву. Плавність і легкість ходу обертаючих елементів забезпечується шістьма підшипниками. Передатне число котушки складає 4,7 оборотів за одне обертання приводу.

2 місце. Rosadaka Phantom FX

Корпус японської котушки виготовлений з легкого вуглепластика. Модель представлена трьома серійними різновидами на 1500, 2500 і 3500 одиниць. Лінійка виробів представлена пристроями з різними ваговими, функціональними і іншими параметрами. Шестерні і вали механізму виготовлені із сталі, легкість ходу забезпечується сімома підшипниками. Передатне число обертаючого механізму – 5,2 за одне обертання приводу.

3 місце. Okuma Azaki FD

Універсальна болонська котушка тайваньського походження, яка підходить для легких і важких вудилищ. Лінійний ряд представлений п'ятьма моделями, які визначені розміром шпулі в діапазоні від 2000 по 6500 числових одиниць. Карбоновий корпус стійкий до механічних дій і захищає деталі пристрою від несприятливого впливу довкілля. Вали і шестерні виготовлені із сплавів металу, непіддатливих впливу корозії. Обертові елементи захищені від тертя двома підшипниками. Вага аксесуара – від 190 до 405 гр.

4 місце. RYOBI Virtus

Ми звикли, що виробники топових аксесуарів для риболовлі часто завищують ціни. В даному випадку видимий якісний японський продукт за доступною вартістю. Котушка болонська безінерційна за розміром відповідає 2000 одиниць. Конструкція компактна, але потенціалу вистачає, щоб боротися навіть з щукою. Корпус виготовлений з композиту, шпуля з алюмінієвого сплаву. Незважаючи на мініатюрність, виріб важить 258 гр. Переднє фрикційне гальмо відрізняється інерційною стійкістю. Якість складання і збалансованість механізму забезпечують рівний плавний обертальний хід. Передатне число – 5,1 до 1.

5 місце. Siweida С3

Недорогий пристрій відрізняється простотою і надійністю. Болонська котушка цієї моделі використовується для риболовлі на тиховодних річках і у водоймах із стоячою водою. Балансування корпусу забезпечується високоточним комп'ютерним контролем під час виробництва. Вірогідність сплутування ліски практично виключається, завдяки відлагодженій системі укладання. Головна особливість і перевага механізму – високий показник передатного числа – 5,5 до 1. Користуючись такою котушкою, рибалка проводить швидке обстеження значних водних територій.

Чому вигідно купити болонську котушку в Topfishman.com.ua?

Інтернет-магазинів, що спеціалізуються на продажі аксесуарів для рибної ловлі, в Києві і Україні досить. Придбати снасть не проблематично ні професійному рибалці, ні любителеві, ні новачкові. Якщо покупець знає, яку болонскьку котушку йому необхідно придбати, це полегшує пошук. Але залишається питання ціни і якості.

Не кожен онлайн-магазин готовий надати товар, який відповідає всім критеріям вибору. В каталозі, розміщеному на нашому ресурсі, все необхідне для рибалок з різним рівнем підготовки. У нас можна замовити будь-який вид аксесуарів з доставкою по Києву і у будь-яке місто України за доступною ціною.

Перш ніж товар потрапляє в наш каталог, він проходить відбір за всіма призначеними для користувача критеріями. Продавці магазину розбираються в риболовлі і снастях, дадуть консультації і поради, грунтуючись на особистий досвід.